niedziela, 07 maja 2017 19:49

Olejek do włosów Kemon– włącz go do codziennej pielęgnacji

Opublikowany w   Kf nr 3/2017

Olejek do włosów to kosmetyk, który powinien na stałe zagościć w każdym salonie fryzjerskim. Zmiękcza włosy, nabłyszcza je i tworzy ochronną warstwę, która zapobiega odparowywaniu wody. Regularne stosowanie olejków sprawia, że włosy stają się zdrowsze i piękniejsze, a także bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. Dobry olejek to taki, który odżywi kosmyki bez ich jednoczesnego obciążania. Olejki są polecane zwłaszcza osobom o suchych włosach, jednak można stosować je do każdego ich rodzaju. Nakładamy je po umyciu – na wilgotne lub wysuszone włosy.

Olej arganowy
Jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w pielęgnacji włosów jest olej arganowy. Pod jego wpływem włosy stają się lśniące i gładkie. Preparat ten jest pomocny także w stylizacji fryzury, ponieważ sprawia, że kosmyki dobrze się układają. Olej arganowy będzie więc idealny do włosów kręconych lub naturalnie prostych, które dopiero planujemy wystylizować lokówką czy za pomocą termoloków. Olej arganowy jest bazą produktu KEMON LidingCare Magic ArganOil, znajdziemy go także w Aksamitnym Olejku z linii ACTYVA Bellessere.

Olej lniany
Jeżeli zależy nam na nawilżeniu i wygładzeniu włosów, sięgnijmy po produkt, w którego składzie znajduje się olej lniany. Substancja ta zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, które odżywiają i regenerują suche włosy. Olej lniany eliminuje także problem elektryzowania się włosów. Znajdziemy go m.in. w Aksamitnym Olejku z linii ACTYVA Bellessere oraz olejku odżywiającym KEMON LidingCareSilkyFeel Magic Oil.

Olej jojoba
Olej jojoba działa niczym opatrunek na zniszczone włosy. Jego głównym składnikiem jest palmityniancetylu, który ze względu na swoje właściwości jest porównywany do wielorybiego tranu. Olej ten zawiera także witaminy E i F. To składnik wprost stworzony do pielęgnacji włosów zniszczonych, słabych i wysuszonych. Znajdziemy go m.in. w olejku KEMON LidingCare Magic ArganOil.

Zredagowane na podstawie 
materiałów prasowych marki Kemon

 

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku