poniedziałek, 13 października 2014 19:05

Estel Professional – Atelier Fryzjerskie Rafał Krawczyk

Opublikowany w   KF nr 6/2014
Odkąd pamiętam, zawsze chciałem zostać fryzjerem. W szkole miałem wiele przedmiotów, które służyły poszerzaniu wiedzy, jednak najważniejsza jest praktyka – nie można zostać dobrym fryzjerem-teoretykiem. Niezmiernie istotny jest talent i pewne zdolności manualne, których niestety nie można się nauczyć. Konieczna jest fantazja i duża wyobraźnia, ponieważ trzeba spojrzeć na osobę całościowo przed wykonaniem strzyżenia, dobraniem nowej fryzury czy koloru. Cenię sobie w moim zawodzie fakt, że nauka nigdy się nie kończy. Trendy zmieniają się nieustannie, rośnie świadomość klientów i mają oni coraz większe wymagania. Nie można osiągnąć sukcesu stojąc w miejscu i bazując na dobrze wyuczonych i sprawdzonych technikach lub ulubionych stylizacjach. To zmusza do działania i przede wszystkim rozwoju.
Praca z klientami jest sporym wyzwaniem. Jako stylista zawsze szanuję ich decyzje, słucham wskazówek i życzeń. Wiadomo, że często mają oni inną wizję niż ta, którą chciałbym im zaproponować. Ważny wówczas jest czas, jaki poświęcę na rozmowę. Staram się doradzić wybór odpowiedniej fryzury uwzględniając kształt twarzy, kolorystykę i zaproponować modyfikacje tak, by upewnić klienta, że trafił w ręce dobrego stylisty, któremu nie zależy wyłącznie na realizacji swojego pomysłu, lecz przede wszystkim na takim doborze fryzury, by wyglądał i czuł się w niej świetnie. Zadowolenie klientów daje ogromne poczucie satysfakcji i sprawia, że zawód fryzjera-stylisty stał się dla mnie nie tylko pracą, ale i pasją.
Bardzo ważnym jest dla mnie miejsce, w którym pracuję. Zależy mi, by klienci czuli się w nim komfortowo. Pomimo industrialnego charakteru Atelier udało się stworzyć eleganckie i gustowne wnętrze, które sprawia wrażenie otwartego: na ludzi, trendy, osobowości… Nietuzinkowy wystrój wiele mówi o naszym zespole. Jesteśmy indywidualistami, ale cenimy sobie przestrzeń i nie zamykamy się na nowe doznania i inspiracje. Dlatego też, możemy w pełni odpowiedzieć na oczekiwania klientów.
Piętnastoletnie doświadczenie w stylizacji fryzur i kreowaniu wizerunku pozwala nie tylko na prowadzenie popularnego salonu. Miałem szczęście i wiele okazji, by brać udział w ciekawych i różnorodnych projektach fryzjerskich i szkoleniowych. Jednym z nich jest współpraca z Estel Professional. Działanie w kadrze Instruktorów marki to wyzwanie, które bardzo lubię. Dzięki wiedzy, którą zdobywam spotykając się ze światowymi stylistami i kreatorami mody fryzjerskiej i wizerunku, mogę stale rozwijać swój warsztat i służyć profesjonalną radą w trakcie szkoleń, które prowadzę dla Estel. Produkty marki wybrałem nie bez przyczyny. Dają one bardzo duże możliwości kreowania wyglądu kobiety podkreślając jej naturalny urok. Estel Professional to wszystko, czego stylista fryzur potrzebuje do swojej pracy.

Zredagowane na podstawie
materiałów prasowych firmy Estel Professional

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku