poniedziałek, 12 grudnia 2016 21:36

Estel Professional poleca Salon Fryzjersko-Kosmetyczny „ALA” Alina Kopczyńska

Opublikowany w   Kf nr 8/2016

O tym, że zostałam fryzjerką wcale nie zadecydował przypadek. Zawsze marzyłam o wykonywaniu zawodu fryzjera albo nauczyciela. Los sprawił, że wykonuję obie profesje, i obie dostarczają mi niekłamanej satysfakcji. A wszystko zaczęło się 30 lat temu, kiedy rozpoczęłam pracę w zawodzie fryzjera. Właściwie powinnam cofnąć się do czasów dzieciństwa i opowiedzieć, jaką radość sprawiało mi zaplatanie warkoczy – dziadkowi, który jako jedyny z rodziny był posiadaczem modnej na owe czasy, długiej grzywki umożliwiającej mi wczesny trening umiejętności. W ten oto sposób odkryłam, że „zabawa włosami” sprawia mi wiele radości i nomen omen stała się prawdziwą zabawą, bowiem zawód ten do dziś dostarcza mi wiele radości.
W 1986 roku zdobyłam świadectwo czeladnicze, potwierdzające moje umiejętności i mogłam rozpocząć przygodę z zawodem. Oprócz ciężkiej, codziennej pracy moim priorytetem stało się podnoszenie swoich kwalifikacji. W 1991 roku rozpoczęłam własną działalność gospodarczą – otwierając swój pierwszy zakład fryzjerski. Początki były trudne, jak zawsze, szczególnie w czasach, gdzie na rynku kosmetycznym nie było jeszcze wielkiego wyboru, a klientki przyzwyczajone były do konkretnych zabiegów fryzjerskich, polegających głównie na naśladowaniu. Dzięki tej decyzji odkryłam, że chcę budować wizerunek zakładu nowoczesnego, idącego z nurtem czasu, a przy tym „rodzinnego”, przyjaznego klientom. Była to dla mnie szkoła życia, w której odkryłam własne możliwości i ograniczenia. Ćwiczyłam swoją uważność i technikę pracy, doskonaliłam warsztat i zmagałam się z niedoskonałościami. Słowo rodzinna nabrało też konkretnego znaczenia – mój mąż, rezygnując z wykonywania własnego zawodu, pomagał mi, stając się z czasem menagerem zakładu, a córka nawet dziś, pomimo że pracuje w innym zawodzie, wspiera mnie i wiem, że zaraziłam ją swą pasją, bowiem nieustannie szkoli swe umiejętności fryzjerskie pod okiem profesjonalistów.

W październiku 1995 roku otworzyłam zakład przy ulicy Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim – nareszcie swój własny lokal, który mogłam urządzić i zaprojektować wedle własnych gustów, planów i potrzeb klientów. Ryzyko było ogromne, potrzeby finansowe jeszcze większe, mój zapał olbrzymi i niekończąca się harówka. Szybko okazało się, że zatrudniając fachowców oraz nieustannie się doskonaląc, zyskałam grono wiernych i oddanych klientów. Dlatego w grudniu 2003 roku otworzyłam drugi salon fryzjerski przy ulicy Cichej w Mińsku Mazowieckim, wzbogacając go o ofertę kosmetyczną i solarium. Pragnęłam, aby moi klienci czuli się „dopieszczeni”, korzystając z kompleksowych i profesjonalnych usług w życzliwej atmosferze. Cały czas podnosiłam standard usług, korzystając z pomocy mojego zespołu fryzjerów – ambitnych i pracowitych ludzi, z którymi mam szczęście pracować. W 2003 roku zdobyłam dyplom mistrzowski, a w roku 2011 otworzyłam kolejny salon przy ulicy Mireckiego w Mińsku Mazowieckim. Ta decyzja podyktowana była chęcią sprostania wyszukanym potrzebom moich klientów, którzy oczekiwali coraz bardziej profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Dlatego trzy lata temu rozpoczęłam współpracę z firmą ESTEL, dzięki której mogłam podnieść poziom usług w zakładach, zwiększając ich ofertę. Dzięki profesjonalnej linii kosmetyków do włosów mogę realizować swoje stylizacje, a jakość produktów powoduje, że otrzymuję w zamian satysfakcję klientek. Produkty firmy ESTEL są łatwe w zastosowaniu, pięknie pachną i oferują bogatą kolorystykę farb, z których chętnie korzystam.

Motto zaczerpnięte z książki Iwony Marhulets, które brzmi: „Dobry fryzjer jest jak czarodziej: zmienia wygląd i uzdrawia duszę” towarzyszy mi w mojej dydaktycznej pracy, którą wykonuję od 12 lat. Na zajęciach lekcyjnych, podczas praktycznej nauki zawodu, zaszczepiam młodym adeptom sztuki fryzjerskiej nie tylko umiejętności, ale przeświadczenie, że należy zwracać uwagę na odpowiednią komunikację z klientem. Chcę, aby młode fryzjerki wiedziały, że nie wystarczy być tylko dobrym rzemieślnikiem, trzeba stać się artystą, psychologiem, a do tego potrzebne są umiejętności, pasja i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Fryzjer to zawód, w którym ciągle trzeba się uczyć.

Salon Fryzjersko-Kosmetyczny „ALA”
ul. Mireckiego 13 A/5
05-300 Mińsk Mazowiecki
Tel: /25/ 758 30 80

www.estel-poland.com

 

Zredagowane na podstawie
materiałów prasowych marki Estel Professional

 

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku