niedziela, 25 czerwca 2017 07:01

OSKAR BACHOŃ ŚNIEŻNY SMUTEK

Opublikowany w   Kf nr 4/2017

Jechała z koleżanką samochodem, wcinała jakąś bułę – a przypomnę Ci, że gabaryty ma słuszne – i śmiała się. Wtedy koleżanka wybuchła: „a coś Ty taka zadowolona”? Mam wrażenie, że Ty też – a przecież spotykamy się w różnych sytuacjach – nie masz zgody na to, że ja mam zgodę na wszystko, co czuję. Mam zgodę na każdą sytuację w świecie. I daję sobie prawo do przeżywania jej dokładnie tak, jak moje ciało mi podpowiada. Żadnych tam „weź się w garść”, „nie powinieneś tak się czuć” czy coś w tym stylu. Nie mów mi, że „przesadzam”, „że robięz igły widły”. Jeśli w danej chwili tak cośprzeżywam, to moje prawo. Moje granice. Gadania, ale i milczenia. 
Czasem jesteś sfochowaną klientką, która ma pretensje zanim jeszcze przekroczy próg salonu. Czasem urzędnikiem z zaległym pismem. Miewasz różne oblicza. Ale jeden element jest stały: wkurza Cię to, jak mi ze sobą dobrze.

To ja Ci coś powiem, chociaż to nie ja, tylko Gustaw Jung wymyślił. Drażni Cię we mnie to, na co w sobie nie masz zgody. Wrzucasz mnie w ramę plotki czy oceny, bo sam byś chciał sobie pozwolić być przeciętnym, wyciszonym, albo zadowolonym mimo, że śnieg naparza w kwietniu za oknami. Gdybyś był fundamentalnym katolikiem, a ja puszczalską panną, zapewne byś zorganizował Marsz Sprzeciwu. Bo byś sobie na porządny orgazm przez wiarę nie pozwolił. Gdybyś był całe życie na diecie, nie darowałbyś mi Bezy Pavlova z podwójną bitą śmietaną. Mimo, że to moje kalorie, nie Twoje. Bo ja, moje zachowanie, mój wygląd stanowią Twoje odbicie. We mnie i w innych ludziach się przeglądasz i to onimówiąCi, o tym na co masz zgodęw sobie, a na co nie. Nie masz dokładnie na to, co Cię wkurza w innych.

Więc to nie ja Cię wkurzam. Nie moje tatuaże. Nie moje zadowolenie z siebie albo prawo do smutku. Wkurza Cię to, że sobie na to pozwalam, bo pokazuję Ci, że tak można, że wolno i że to jest ok. Przejrzyj się we mnie i weź to, czego potrzebujesz.

OSKAR BACHOŃ

 

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku