czwartek, 14 września 2017 20:38

BEA BELEZA „UNDRESSED HAIR” CZYLI WŁOSY,KTÓRE UKŁADAJĄ SIĘ SAME.

Opublikowany w   Kf nr 5/2017

Nowe trendy prezentowane na czerwonym dywanie i w salonach gwiazd fryzjerstwa, budzą zachwyt i pożądanie. Większość tych fryzur wymaga ogromnego nakładu pracy podczas ich stylizacji. Zapewne każdy z Was słyszał od swojego klienta, że „włosy mają się same układać”. I tu pojawia się pytanie jak stworzyć modną fryzurę, która nie wymaga dużego nakładu pracy i długotrwałej, codziennej stylizacji?

„Undressedhair” to zasada, którą wyznaje Claus Nissen, fryzjer 
z 27-letnim doświadczeniem, wieloletni wykładowca w Duńskiej Szkole Fryzjerskiej, ambasador i szkoleniowiec australijskiej marki ExcellentEdges. 
„Undressedhair” to technika cięcia, która pozwala tak skonstruować fryzurę by bez użycia jakichkolwiek produktów do stylizacji, włosy układały się tak jak zaraz po wyjściu od fryzjera” – tłumaczy Claus.

Opierając się na powyższej zasadzie, wraz z PatriciąHillhammar, mistrzynią Szwecji w kategorii Trendy i zdobywczynią 3 miejsca w ogólnoświatowym finale „Wella International Trendy VisionAward” oraz „WellaColor”, stworzyli drapieżną interpretację klasycznej 
fryzury damskiej, inspirowanej precyzja cięć Vidal Sasson.

„Stworzone przez nas cięcie, ma dwie odsłony: klasyczną i ekstrawagancką, które z łatwością można zmieniać. To od klientki zależy, czy w danym dniu chce wyglądać spokojnie i klasycznie, czy ma ochotę pokazać swoja drugą stronę: nowoczesną i drapieżną” 
– tłumaczy Patricia.


Dotychczas fryzura była zaprezentowana jedynie w duńskim Skærbæk, podczas szkolenia, w którym udział brali najlepsi. Dzięki BeaBeleza Polska, będzie można nie tylko zobaczyć stylizację, ale również poznać techniki jej tworzenia, krok po kroku podczas 6 godzinnego warsztatu. Każdy z uczestników nauczy się stosowania zasady „Undressedhair” i wykonania cięcia po okiem jednego z jego twórców: Clausa Nissena. Wśród szkoleniowców znajdziemy również Peta Walstaba oraz Roberta Palmę.

Szkolenie odbędzie się na początku listopada w Łodzi. Wszystkich chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsca poprzez kontakt ze swoim przedstawiciel BeaBeleza Polska bądź dzwoniąc pod numer telefonu 61 866 77 56 lub 535 008 400.

Opracowano na podstawie materiałów BeaBeleza Polska.


CLAUS NISSEN
/ DANIA
Swoją karierę w zawodzie fryzjera rozpoczął w 1990 roku. Od 1995 przez 11 lat pracował jako wykładowca w Duńskiej Szkole Fryzjerskiej. W 2006 roku został międzynarodowym ambasadorem australijskiej Marki ExcellentEdgestm, z którą podróżuje po Europie, Azji oraz USA prowadząc szkolenia. Jako reprezentant jednej z najlepszych światowych marek nożyczek, Claus Nissen uczy fryzjerów z całego świata zasad cięcia, dzięki którym codzienna praca staje się zdecydowanie łatwiejsza i bardziej skuteczna. Claus przedstawia nowe rozwiązania stosowane podczas strzyżenia, edukuje jak poprawić wydajność wykonywanych zadań oraz jaką postawę ciała należy przyjąć podczas pracy, aby była zgodna z zasadami ergonomii.

PETE WALSTAB
/ AUSTRALIA
PeteWalstab Australijski fryzjer, stylista związany z branżą od ponad 25 lat. Swą przygodę z fryzjerstwem rozpoczął w salonie EfbeeHair Salon pod okiem Australijskiego fryzjera roku Frank’aBurgemeestre. Po sześciu latach praktyki przeniósł się do Rock Hair Studio na stanowisko starszego stylisty gdzie doceniono jego kompetencje i awansowano na managera salonu oraz edukacji. W tym czasie Pete stał się ambasadorem marki ExcellentEdges™. W 2001 roku otworzył własny salon, jednak po siedmiu latach postanowił wycofać się i oddać w pełni marce ExcellentEdges™, jako manager marketingu oraz edukacji. Bardzo szybko awansował na stanowisko generalnego managera i udziałowca marki.
Głównym celem jaki realizuje Pete jest międzynarodowa edukacja obejmująca filozofię cięcia włosów ExcellentEdges™. Jego wachlarz umiejętności jest wyjątkowy, pochodzi ze zdobytego doświadczenia podczas wieloletniej praktyki fryzjerskiej oraz zaangażowania w produkcję, projektowanie oraz badania nad powstaniem jednych z najlepszych nożyczek na świecie.

ROBERT PALMA
/ POLSKA
Fryzjerstwem zajmuje się od 1997 roku. Jest uczestnikiem wielu szkoleń w kraju i za granicą, m.in. marki Schwarzkopf, Toni&GuyAcademy w Londynie, Akademii Medavita w Mediolanie oraz ExcellentEdges w Dani. Na co dzień strzyże w salonie fryzjerskim w Szczecinie. Jako członek Art Team BeaBeleza prowadzi szkolenia z pielęgnacji i koloryzacji włoskiej marki Medavita. Pracuje przy sesjach zdjęciowych na terenie całej Europy, przeprowadza metamorfozy do gazet i telewizji.

 

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku