14t1Bogata wyobraźnia, wysublimowany styl i specjalistyczna wiedza to najważniejsze cechy przydatne podczas aranżacji salonu fryzjerskiego. Rywalizacja w branży i stale rosnące wymagania klientów powodują, że właściciele salonów fryzjerskich prześcigają się w pomysłach wystroju i wyposażenia wnętrza. Atmosfera w salonie powinna być harmonijna i kojąca, a sam wystrój – przemyślany i spójny, a zarazem nawiązujący do charakteru usług. Firma Panda dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponuje, jak sprostać wymaganiom rynku, zdobyć stałych klientów i stać się lepszym od konkurencji.

Lokalizacja salonu połową sukcesu
Bez wątpienia odpowiedni wybór miejsca na salon stanowi najważniejszą z szeregu decyzji. Warto poddać ocenie ilość i jakość punktów konkurencyjnych wokół interesującego miejsca. Duża witryna, miejsca parkingowe i bezpieczna okolica to podstawowe wyznaczniki. Istotny jest także metraż lokalu – idealnie w tym celu nadaje się miejsce, którego powierzchnia pozwoli na komfortowe urządzenie wnętrza marzeń.

Salon – miejsce spełnienia marzeń
Dla projektantów z firmy Panda salon fryzjerski nie stanowi tylko miejsca wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim jest obszarem, który ma umożliwić osiągnięcie harmonii pomiędzy fizycznym i psychologicznym stanem klienta, dlatego tak wiele czasu poświęcają oni na zaproponowanie kolekcji w klasycznym, niestarzejącym się stylu, ale też tych w nowoczesnym i eleganckim designie. Dzięki nowatorskiej formie, gamie kolorystycznej charakteryzującej się świeżością oraz odważnym kształtom, produkty firmy Panda stanowią doskonałą alternatywę dla kolekcji obecnych na rynku. Kolorystyka, materiał i design meblarskich nowości wprowadzają powiew awangardy do salonów fryzjerskich, a każda kolekcja prezentuje nowe śmiałe wzory w bogatej palecie świeżych, szykownych kolorów i wzorów, zachowując jednocześnie niepowtarzalną i niespotykaną dotychczas na rynku mebli fryzjerskich funkcjonalność i ergonomię użytkowania.

Zaskakujący design metodą na sukces
Sposób zagospodarowania przestrzeni salonu fryzjerskiego zależy od wielu czynników. Wystrój salonu może nawiązywać do ulubionej konwencji właściciela, może odwoływać się do lokalizacji, ale też może odnosić się do konkretnej grupy docelowej. Niezależnie od przyjętej koncepcji należy pamiętać, aby zachować umiar. Projektanci Pandy podpowiadają: każdy, nawet najmniejszy salon fryzjerski, warto podzielić na kilka stref. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować wyobrażenie o przepięknym wnętrzu z szerokim wachlarzem mebli na rynku. Projekt, Indywidualność i Salon to trzy filary filozofii projektowania w firmie Panda, które stały się punktem wyjścia do powstania wszystkich mebli. Kolekcja NOAH firmy Panda to wizja salonu w przyszłości. Stonowana kolorystyka w odcieniach bieli i czerni, opływowy kształt i niespotykany design to odzwierciedlenie aktualnych trendów w światowej branży meblowej. Nowoczesne, intrygujące wzornictwo i odejście od tradycyjnych, klasycznych form to najważniejsze cechy kolekcji NOAH, która składa się z czterech elementów:

Strefa LONGUE to najlepsza wizytówka salonu
Recepcja i poczekalnia to idealne miejsce do nawiązania pierwszych, bardzo ważnych relacji z klientem. Dlatego należy tak zaaranżować tę strefę, aby nawet półgodzinne oczekiwanie stało się niezapomnianym przeżyciem, a co za tym idzie – miłym wspomnieniem, co w dzisiejszych czasach stanowi niewątpliwie najlepszy rodzaj reklamy szeptanej. Meble stanowią ważny element aranżacji salonu i optymalnie dobrane będą doskonale współgrać z atmosferą całości. Recepcja Pandy z kolekcji NOAH zapewnia wszystkie te funkcje: wykonana z lakierowanych elementów MDF wyróżnia się opływowym kształtem, a system modułowy daje możliwość indywidualnej aranżacji przestrzeni. Warto skupić się na maksymalnym wykorzystaniu strefy LONGUE, dlatego NOAH posiada w zestawie nadstawkę na sprzęt PC, co daje możliwość zaproponowania oczekującemu klientowi obejrzenia filmu, wiadomości czy skorzystania z dostępu do Internetu.
Recepcja to zarazem pierwsze i ostatnie miejsce, w którym przebywa klient, dlatego strefa LONGUE powinna być usytuowana blisko wejścia, tak, aby klient mógł w intuicyjny sposób zorientować się we wnętrzu.
Firma Panda proponuje wiele rodzajów siedzisk w różnych wzorach, kolorach i kształtach. Krzesła, pufy, fotele, sofy – w zasadzie każdy wariant będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli tylko uwzględni się żywotność materiału, z którego mebel jest wykonany.

Strefa CARE jako preludium do doskonałości
Myjka fryzjerska to kolejny ważny element salonu należący do strefy CARE. Wszystkie mokre zabiegi na włosach i skórze głowy, czyli oczyszczanie, pielęgnacja, masaż, spłukiwanie winno być wykonywane w oddzielnej części salonu. Strefa CARE, dla komfortu klienta, powinna być umiejscowiona w nieco osłoniętym miejscu. Profesjonalne wyposażenie tego stanowiska musi być wygodne i dla fryzjera, i dla obsługiwanej osoby. Nowoczesne rozwiązanie proponuje Panda – myjnia z kolekcji NOAH cechuje się opływowym kształtem, miękkimi liniami i zaokrąglonymi krawędziami, co stawia ją w czołówce światowych i najnowocześniejszych kolekcji.

Strefa CREATION zmieni image Twoich klientów
Stanowiska fryzjerskie to najważniejsze miejsce w salonie. Strefa CREATION to centrum -  tutaj przecież ulega zmianie wizerunek klientów i trwa nieustanna praca nad przyszłym wyglądem fryzury. Konsoleta z lustrem, fotel i szafka na najpotrzebniejsze sprzęty stanowi wyposażenie podstawowe, które powinny być wykonane z materiałów o gładkiej powierzchni, być łatwo zmywalne, a przede wszystkim odporne na środki chemiczne stosowane w salonach. Takie też są meble z kolekcji NOAH: konsoleta i fotel, przeznaczone do strefy CREATION. Eliptyczny kształt bryły przełamany wyraźną linią daje wrażenie lekkości i futuryzmu konstrukcji. Podnóżek, stanowiący dodatkowy element mebla – optymalnie podtrzymuje pozycję osoby siedzącej. Także fotel ma nowoczesną, jednorodną bryłę o owalnym kształcie. Odejście od tradycyjnej formy siedziska połączonego z oparciem i wysokiej jakości materiał obiciowy zapewniają wygodę, a to przecież ma ogromne znaczenie dla samopoczucia klienta. Warto zaznaczyć, że Panda do każdego zakupionego fotela dodaje profesjonalne pokrowce na oparcia, których zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniem mebla, co znacznie zwiększa wygodę pracy fryzjera i zapewnia komfort klientowi salonu.

Kolekcje mebli Panda odzwierciedleniem ekspresji i pragnień klientów
Każdy salon fryzjerski może być miejscem relaksu, kreacji i wyobraźni. Symetria, zaskakujący kształt i wyraźny design nabierają pełnego znaczenia wtedy, gdy całość jest zharmonizowana. Indywidualność aranżacji i jej znaczenie w komponowaniu salonu fryzjerskiego jest niewątpliwie ogromnym wyzwaniem, dlatego firma Panda pomaga w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu. Projektanci są świadomi różnorodności i wysublimowanych potrzeb Partnerów, przez co dokładają wszelkich starań, aby sprostać najbardziej nawet wyjątkowym wymaganiom, dlatego każda kolekcja Panda stanowi odzwierciedlenie ekspresji pragnień i aspiracji klientów.

Źródło: Panda Trzebnica

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku