Innowacyjny program koloryzacji włosów ECoEL zaprezentowano podczas szkolenia, które odbyło się 23 września w siedzibie firmy NEW STYLER we Wrocławiu. Włoscy styliści, przedstawiciele firmy G3 pokazali, jakie eko – rewolucje czekają polskie salony fryzjerskie. Jesteście gotowi na całkowicie nową jakość?

System ECoEL powstał 3 lata temu, w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających kobiet - nie tylko te dotyczące koloryzacji, ale również pielęgnacji włosów. Naturalne składniki, takie jak oleje jojoba, macadamia i arganowy oraz witamina C pozwoliły stworzyć prawdziwie rewolucyjne i bezpieczne produkty do koloryzacji włosów, zawierające czynniki aktywne i wspomagające proces rekonstrukcji włosa. Specjalnie zaprojektowane linie zabiegów day spa sprawiły, że klienci chętnie korzystają z kosmetyków G3, które dzięki swoim naturalnym recepturom jak żadne inne dbają nie tylko o kondycję włosów, ale i skóry.

- Mamy potrzebę bycia eko. Nasze produkty bazują na naturalnych składnikach i nie zawierają amoniaku, który zastąpiliśmy naturalnymi składnikami. Dzięki temu naszych kosmetyków mogą używać kobiety w ciąży oraz alergicy – mówi David Pozza jeden z przedstawicieli G3.

G3 jest włoską marką ekskluzywną, która od 30 lat tworzy profesjonalne produkty fryzjerskie z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Każdy kosmetyk opracowywany jest z dbałością o klienta i ekologię. Potrzeba doskonałości i pasja tworzenia sprawiły, że wykreowali oni nowe rozwiązania oraz rewolucyjne metody, dzięki którym w ręce klienta trafia produkt o niepodważalnej skuteczności.Innowacje w polskich salonach

W szkoleniu będącym częścią cyklu AKADEMIA WŁOSA udział wzięło 30 fryzjerów z Dolnego Śląska. Podczas prezentacji dowiedzieli się oni, jak działają produkty G3, ale też, w jaki sposób się je stosuje. Niektórzy uczestnicy sami poddali się koloryzacji w systemie ECoEL, wykonanej przez włoskiego stylistę.

Oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. To główne zalety produktów pokazanych podczas szkolenia w New Styler. Jedno opakowanie niewielkich rozmiarów mieści bowiem warsztat pozwalający przygotować paletę 60 kolorów – wystarczy kilka kropli bazy i odrobina refleksu. Dzięki ECoEL można stworzyć 80 000 różnych odcieni. Każdy z uczestników szkolenia obserwował, jak dobierać odpowiednie bazy i refleksy, aby otrzymać pożądany kolor.

Fryzjerskie innowacje proponowane przez firmę G3 to rozwiązanie dla tych, którzy swoją pracę traktują z wielką pasją i nie boją się wyszukanych i nowatorskich rozwiązań. - Chciałbym, aby nasze kosmetyki były stosowane w wybranych, gotowych na tak ekskluzywny i nowatorski produkt salonach. Są to kosmetyki innowacyjne i taką osobowość fryzjera powinny odzwierciedlać. Stworzyliśmy linię dla kreatywnych stylistów, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją – opowiada David Pozza.

Salon New Styler od dawna współpracuje z włoską marką kosmetyków.
 - Zorganizowaliśmy takie szkolenie, aby fryzjerstwo w Polsce było na jak najwyższym poziomie
– mówi Agnieszka Janicka, organizatorka szkolenia. – Od lat współpracujemy z G3 i osobiście polecamy ich kosmetyki. Nasi włoscy goście świetnie zaprezentowali nie tylko swoje produkty, ale też sposób ich aplikacji i filozofię marki. Myślę, że uczestnicy szkolenia wynieśli z niego sporą dawkę wiedzy na temat nowatorskich technik koloryzacji włosów – dodaje.

Trendy w stylizacji włosów

Włoscy styliści podzielili się również opiniami na temat trendów we fryzjerstwie. Ich zdaniem moda w przypadku fryzur może dotyczyć jedynie koloru. A i to bardzo szybko się zmienia. Nie zawsze też wybrany kolor jest odpowiedni dla danej osoby. Natomiast co do tego, czy nosić włosy krótkie, długie, proste, czy kręcone, Włosi jednoznacznie określają, że należy kierować się indywidualnym podejściem do klienta.

Dobierając kolor i cięcie, prowadzący szkolenie biorą pod uwagę kolor oczu, karnację oraz rysy twarzy. Według nich nie można ślepo patrzeć na wybiegi. Poza tym, jak prezentuje się twarz w danym uczesaniu, ważne jest również, jak czuje się osoba, która tę fryzurę nosi.

Już teraz AKADEMIA WŁOSA zaprasza na kolejne szkolenie, podczas którego poznamy najnowsze techniki strzyżenia zaprezentowane przez czołowych stylistów.  5 i 6 października w siedzibie New Styler upłynie pod znakiem „Jesiennych Metamorfoz”.


Kurier Fryzjerski Nr 8/2017

Kurier Fryzjerski Nr 8/2017
Magazyn Kurier Fryzjerski On-line
Copyright © Beta Studio 2009 :: Design and www © JakNaObrazku