Absolutny hit! Trwałe brazylijskie prostowanie włosów! Alternatywa dla keratynowego prostowania włosów.

Nanoplastia - zdrowy sposób na prostowanie włosów

2022-02-21 10:42:57

Długotrwałe prostowanie włosów wielu kojarzy się z keratyną. My jednak zdecydowanie bardziej polecamy nanoplastię. Dlaczego? To dużo zdrowszy zabieg, a jednocześnie bardziej trwały!

Keratyna zawiera formaldehyd, szkodliwy zarówno dla stylistów, jak i dla klientek. To substancja uznawana za potencjalnie rakotwórczą. Przy zabiegu keratynowym proste włosy są tak naprawdę efektem ubocznym, ponieważ jego głównym założeniem jest odbudowa i regeneracja kosmyków. Często, aby uzyskać idealnie proste włosy, należy wykonać zabieg kilkukrotnie.

Z kolei nanoplastia to zabieg, przy wykonywaniu którego stosuje się kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach - takich jak kolagen i aminokwasy. Pod wpływem temperatury wnikają one głęboko w strukturę włosa, zmieniając układ mostków dwusiarczkowych (odpowiedzialnych za kształt naszych włosów). W efekcie włosy stają się proste! Ze względu na wyłącznie naturalne substancje, metoda ta jest bezpieczna dla każdego, również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparaty do nanoplastii nie zawierają formaldehydu ani formaliny. Efekt prostych włosów można uzyskać już po pierwszym zabiegu i utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Czy nanoplastia włosów jest dla każdego?

Nanoplastia to najnowsza brazylijska technika trwałego prostowania włosów, dostępna także w atelier Piotra Siepińskiego. Innowacja ta jest efektem najnowszych osiągnięć nanotechnologii. Dzięki wysokiej temperaturze prostownicy składniki kosmetyku przenikają do wnętrza włosa, wzmacniając jego mostki siarczkowe, czyli regenerując go. W efekcie włosy stają się idealnie proste i lśniące.

Ta metoda jest doskonała do uzyskania gładkich pasm na dłużej i może być stosowana przy każdym rodzaju włosów. Spektakularne efekty uzyskamy zarówno przy włosach puszących się, jak i bardzo mocno kręconych, a nawet afro. Włosy można farbować zarówno przed, jak i po wykonaniu nanoplastii. Nie należy jednak wykonywać obu zabiegów tego samego dnia. Najlepiej zachować odstęp minimum 72-godzinny.

Największym plusem tej metody jest wykorzystanie naturalnych produktów odżywiających komórki włosów. Formuła kosmetyków na bazie kolagenu i aminokwasów nawilża, wspierając odbudowę włosów i zapobiegając ich puszeniu się. To także doskonały zabieg regenerujący i głęboko odżywiający zniszczone włosy, dlatego warto zaufać styliście w kwestii ich oceny i proponowanych rozwiązań.

Zanim się zdecydujesz na długotrwałe prostowanie, stylista wykona test elastyczności włosów, aby określić ich kondycję. Jest to niezwykle istotne także dlatego, aby określić odpowiednią ilość preparatu prostującego do użycia. Przeciwwskazaniem do wykonania nanoplastii jest kiepska kondycja włosów. Dlatego kluczowym jest, aby przed zabiegiem stylista ocenił stan pasm i poinformował czy na danych włosach można bezpiecznie go
wykonać. Podchodząc odpowiedzialnie do swojej pracy, w PS Hair styliści zawsze zaproponują rozwiązanie, które będzie najlepsze nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia klientki.

Jak dokładnie wygląda zabieg nanoplastii?

Zabieg trwa od 3 do 4 godzin, w zależności od długości włosów. Po ocenie stanu włosów, umyciu ich i podsuszeniu, stylista nakłada kosmetyk, a następnie czekamy ok. 60-120 min.

Później częściowo spłukujemy włosy, dokładnie je suszymy, przechodząc do najbardziej czasochłonnej czynności, jaką jest niezwykle dokładne prostowanie włosów. Każde pasmo prostujemy do momentu uzyskania lustrzanego połysku i idealnej gładkości.

Później włosy należy wysuszyć zimnym powietrzem. Na koniec ponownie myjemy włosy, następnie nakładamy specjalną maskę, spłukujemy ją, suszymy głowę i gotowe! Prostymi i miękkimi włosami można cieszyć się nawet do roku!

Piotr Sierpiński radzi…

Aby efekt był jak najdłuższy, zalecam stosowanie minimum przez miesiąc produktów do codziennej pielęgnacji rekomendowanych przez fryzjera, najlepiej z tej samej linii co preparat użyty w salonie. W domowej pielęgnacji włosy po każdym umyciu należy zawsze wysuszyć suszarką, aby były idealnie gładkie, a dodatkowo ciepło aktywuje działanie zabiegu. Nie powinno się pozostawiać ich do naturalnego wyschnięcia.

O Piotrze Sierpińskim:

Piotr Sierpiński posiada 20 lat doświadczenia w zawodzie fryzjera, a jego specjalizacja to zagęszczanie i przedłużanie włosów, a także metamorfozy koloru. Jest właścicielem luksusowego atelier Piotr Sierpiński Hair w Poznaniu. Od lat czesze największe gwiazdy polskiego show-biznesu. Na co dzień współpracuje z takimi gwiazdami jak: Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Sanah czy Małgorzata Ostrowska. Występuje w programach telewizyjnych oraz doradza na łamach gazet. Dotychczas przeprowadził setki przepięknych metamorfoz, także wśród podopiecznych Centrum Praw Kobiet, oddział w Poznaniu. W 2021 roku został oficjalnym ambasadorem marki Syoss. Więcej informacji o Piotrze Sierpińskim: https://piotrsierpinski.pl/kim-jest-ps/

ZNAJDŹ NAS: