Jak dbać o włosy podczas snu?

Dobrze wiemy, że zależy Wam na wyglądzie, zdrowiu, kondycji Waszych włosów. Na pewno staracie się troszczyć o nie najlepiej jak umiecie, ale czy wiecie o tym, że o włosy należy dbać również podczas snu? Mamy dla Was kilka przydatnych rad jak możecie wspomóc swoje włosy nocą!

2018-07-19 15:46:30

1.  Nigdy nie chodź spać z mokrą głową! Jest to jednej z najczęstszych  błędów. Jeśli często śpisz z  wilgotnymi włosami,  sprawiasz, że kosmyki ocierają się o poduszkę, co powoduje niszczenie łuski włosa  - wtedy cała jego struktura staje się słabsza.  Wpływa to negatywnie na kondycję i wygląd Twoich włosów.  

2.  Jeśli jesteś posiadaczką długiej czupryny, to spanie z rozpuszczonymi kosmykami nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ narażasz ją na urazy mechaniczne – a jakie są tego skutki chyba nie trzeba tłumaczyć :)
Najlepiej zapleść włosy w dwa luźne warkocze lub kucyk na czubku głowy. Wtedy będzie Ci wygodniej, a Twoje włosy będą w lepszej kondycji!

3.  Nocne działania ochronne można też połączyć z małym zabiegiem stylizacyjnym.  Jeśli narzekasz na brak objętości  to spanie z wypełniaczem do koka to coś dla Ciebie. Wystarczy nawinąć włosy na wypełniacz i lekko je związać. Efekt murowany!

4.  Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, ale to na czym śpisz ma ogromne znaczenie. Materiał poszewki na poduszkę, na której kładziesz głowę powinien być wykonany z atłasu. Zmniejszy się wtedy tarcie, co zapobiegnie niszczeniu struktury włosa i zagwarantuje ich lepszy wygląd rano.

Dobrej nocy!

ZNAJDŹ NAS: