Pigułka wiedzy – czyli co?

Praktyka czyni mistrza. Zapewne nie raz słyszeliśmy te słowa w swoim życiu. Nie da się zaprzeczyć, że jest to dość trafna maksyma, bo im więcej praktyki w naszym życiu tym bliżej nam do osiągnięcia wyznaczonego celu. W naszym artykule celem jest nauka i poszerzanie swoich horyzontów.

2018-12-04 10:51:16

Mamy XXI wiek, który wymaga od nas nieustannego rozwoju i poszerzania swoich umiejętności i kompetencji.  Warto więc otwierać się na nowe możliwości i korzystać z dobrodziejstw współczesnego świata. Jednym z takowych dobrodziejstw jest nauka online, czyli e-learning.

E-learning może być uzupełnieniem nauki stacjonarnej, ale może też służyć jako główne źródło wiedzy. Nauka online oferuje nieskończenie wiele rozwiązań, które pozwalają na to, by uczuć się w każdym miejscu na ziemi z dostępem do Internetu. Dzisiaj nie będziemy skupiać się na wszystkich rozwiązań e-learning’owych a skupimy się szczególnie na jednym, na pigułkach wiedzy.

Pigułka wiedzy to nic innego jak podsumowanie wiedzy z danego szkolenia. Można by rzec, że to takie mini kompendium wiedzy. Jak wiadomo, szkolenia i te stacjonarne i te online’owe zazwyczaj wypełnione są po brzegi wartościowymi informacji. Sam udział w danym warsztacie nie gwarantuje tego, że nowo zdobyta wiedza pozostanie z nami na zawsze. Warto zatem, powtarzać materiał jak najczęściej, bo jak już wiemy ze wstępu artykułu, praktyka czyni mistrza.

Do tego typu praktyki idealnie nadają się właśnie wspomniane pigułki wiedzy. W tym miejscu mogą paść pytania: ale jak właściwie wyglądają te pigułki wiedzy? Jaką mają formę? Już odpowiadamy!

  1. Pigułka wiedzy może być krótkim materiałem video do trzech minut, który streszcza dany temat.
     
  2. Może być również plikiem audio, który możemy odtwarzać w dowolnych dla siebie momentach.
     
  3. Mini kurs online, który nie będzie trwać dłużej nic 5 minut również jest przykładem pigułki wiedzy.

Pigułka wiedzy ma być krótka, dynamiczna i konkretna. Elementy w niej zawarte muszą przyciągać uwagę użytkownika, być miłe dla oka i przede wszystkim tak współgrać ze sobą, aby odbiorca materiału nie wiedział, że się uczy.

Tak naprawdę, przy tworzeniu pigułek wiedzy jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Można w niej zawrzeć mnóstwo wiedzy, 5 minut to wbrew pozorom, bardzo dużo czasu.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają pigułki wiedzy to zapraszamy na platformę Beauty Edu Center, tam znajdzie przykład pigułki wiedzy w postaci animacji. Na platformę przeniesie Was link: https://beautyeducenter.eu/.

Dodatkowo, zachęcamy do kontaktu z firmą Beauty Edu Center, która jest administratorem platformy edukacyjnej dla branży fryzjersko-kosmetycznej. Beauty Edu Center oferuje kursy o przeróżnej tematyce, od koloryzacji włosów po osiąganie wyznaczonych celów. Warto odwiedzić zarówno platformę Beauty Edu Center, stronę www jak i social media firmy, linki podajemy poniżej.

Platforma e-learningowa: https://beautyeducenter.eu

Strona www: www.beautyeducenter.pl

Facebook: https://www.facebook.com/beautyeducenter/

Instagram: https://www.instagram.com/beauty_edu_center/

ZNAJDŹ NAS: