Pielęgnacja przetłuszczających się włosów zimą

Kiedy na zewnątrz robi się chłodno, zakładamy grube kurtki z kapturami, szaliki i ciepłe czapki. Otulamy się szczelnie, by zimno nam nie dokuczało. Tymczasem włosy pod nakryciem głowy i ocierające się o ubranie puszą się, stają się przyklapnięte, a przede wszystkim znacznie szybciej się przetłuszczają.

2018-12-14 14:47:11

Dlaczego w okresie zimowym włosy się przetłuszczają?

Nadmierne przetłuszczanie się włosów jest efektem zaburzonej pracy gruczołów łojowych. Gdy skóra głowy jest nadmiernie sucha, w naturalny sposób zmusza gruczoły do przyspieszonej pracy. Oznacza to, że będą one wytwarzały znacznie więcej sebum niż w normalnych warunkach. W konsekwencji już po kilku godzinach mogą one wymagać ponownego umycia.

Zimą dużo osób skarży się na dyskomfort wywołany nadmiernym wysuszeniem skóry głowy. Ogrzewanie, suche i coraz to chłodniejsze powietrze sprawiają, że skóra głowy zaczyna pokrywać się sebum, które nieestetycznie się błyszczy i oblepia kosmyki. Jak zatem dbać o włosy w okresie zimowym?

Postaw na kompleksową pielęgnację

Marka Halier opracowała innowacyjne kosmetyki normalizujące, które znalazły się w kolekcji Re:hab. W jej skład wchodzi szampon i odżywka z formułą Pure Balance™. Kosmetyki te hamują nadmierne przetłuszczanie się włosów, nawilżając je jednocześnie. Szampon przywraca naturalne pH skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. Odżywka ma właściwości tonizujące skórę, gdyż działa bezpośrednio na gruczoły łojowe. Włosom przywraca sprężystość i zdrowy, lśniący wygląd.

Oba produkty kolekcji Re:hab są bezpieczne i skuteczne. Pozostawiają włosy odświeżone, miękkie, jedwabiście gładkie i łatwe do ułożenia. Nie zawierają drażniących detergentów i silikonów. Kosmetyki są wolne od SLS, SLES, SCS, parabenów i silikonów. 

Więcej informacji na www.halier.pl

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: