Przedłużanie włosów z Hair4You

Zadbane, długie i lśniące włosy to niezaprzeczalny atrybut kobiecości, nic więc dziwnego, że w dniu ślubu, jak i na co dzień, każda z nas chce się czuć pięknie i wyjątkowo…

2019-05-27 11:06:06

Niestety bywa tak, że nie każda z nas ma włosy, o jakich marzy. Często mamy problem z ich zapuszczeniem lub gęstością. Wynikać to może m.in. z naszych genetycznych uwarunkowań, czynników zewnętrznych, złej diety, stresu, zmian hormonalnych, radykalnych zabiegów fryzjerskich itp.

Zazwyczaj tuż przed ślubem nie mamy już czasu na konsultacje ze specjalistami i wielomiesięczne kuracje czy też specjalistyczną codzienną pielęgnację, suplementację, zmianę diety, umożliwiające zapuszczenie włosów lub zatrzymanie czy zahamowanie pewnych procesów… I tu przychodzą na ratunek włosy przedłużane. Etap zapuszczania włosów, zwłaszcza w obliczu ważnych wydarzeń, nie musi być już udręką.

Obecne techonologie pozwalają nam na uzyskanie wymarzonych włosów bez konieczności oczekiwania, aż nasze własne włosy urosną czy zyskają na objętości. Na rynku dostępne są różne metody ich przedłużania. Począwszy od tych, które możemy wykonać samodzielnie, przez te najbardziej zaawansowane i niezwykle dyskretne. Szeroka gama metod przedłużania pozwala na dobranie metody dopasowanej do naszych oczekiwań, trybu życia, budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel. W sposób bezbolesny i bezpieczny można uzyskać natychmiastowy i spektakularny efekt. Twoje włosy mogą zmienić się nie do poznania.

Przed wyborem metody i włosów musisz odpowiedzieć sobie na pytania, czy chcesz je nosić na co dzień, czy tylko okazjonalnie, oraz jakie są Twoje oczekiwania. Od tego zależy metoda, jaka zostanie zaproponowana, pomoże to także ustalić, czy wystarczające będą włosy standardowe, np. „europejskie”, czy Twoje oczekiwania są wyższe, a włosy będą założone na stałe i wówczas uwagę kierować należy np. na włosy słowiańskie GoldLine bądź najlepszą jakość – polskie dziewicze (nigdy niefarbowane).

Każdy gatunek włosów ma swoje zalety.

Włosy europejskie na pewno z uwagi na swoją stosunkowo niską cenę zasługują na wyróżnienie. Dzięki temu przedłużenie włosów i uzyskanie wymarzonej fryzury nie jest zarezerwowane tylko dla gwiazd, ale jest niemalże na wyciągniecie ręki każdej z pań. Dostępne są one zazwyczaj w pełnej palecie kolorystycznej, wielu długościach i różnych metodach. Ważna w ich użytkowaniu jest właściwa pielęgnacja.

Kolejne są włosy GoldLine. Są one nieco droższe – mają zachowaną pełną łuskę i nie są pokryte żadną substancją, dzięki czemu wyróżniają się większym komfortem w użytkowaniu niż wcześniej wymieniony włos europejski. Są dostępne w nieco mniejszej ilości kolorów czy metod. Chętnie sięgają po nie profesjonalne salony fryzjerskie, z uwagi na gwarancję poświadczającą jakość, jaka jest do nich wydawana.

Najwyżej w hierarchii znajdują się włosy dziewicze. Są to kitki ścięte najczęściej od dzieci. Takie włosy nigdy nie przechodziły żadnych zabiegów chemicznych, dzięki czemu łuska włosa jest w idealnym stanie. Taką surową kitkę można przerobić na dowolną metodę (pasemka, tape on, clip in). Jest to produkt ekskluzywny. Każda kitka pochodzi od jednej osoby, dzięki czemu włosy można dobrać idealnie pod kątem struktury, długości, koloru itp. Włosy dziewicze nie tylko wykorzystywane są do przedłużeń, ale także do peruk czy niechirurgicznego uzupełniania włosów.

Każdy wyżej wymieniony gatunek włosów naturalnych można farbować oraz poddawać dowolnej stylizacji z wykorzystaniem wysokich temperatur, dowolnych upięć itp.

Kolejną ważną rzeczą jest wybór metody przedłużenia/zagęszczenia włosów.

Kiedy włosy chcemy doczepić sami, metodą typu clip in, wybór jest nieco prostszy, natomiast w przypadku przedłużenia na stałe jest trochę trudniej.

Pomoc i cały asortyment do przedłużania znajdziecie w hair4you, gdzie oferowany jest największy w Polsce wybór włosów – różnych metod i gatunków.

Decydując się na dopinki clip in, do wyboru mamy m.in. gotowe kitki, które ograniczają nas w dalszej stylizacji – zostaje gotowy kucyk, którego upięcie w inny sposób może być kłopotliwe, ale nie odbiera mu to też uroku dla zwolenniczek właśnie takiej fryzury. Kolejne są taśmy clip in (treski), i tu możemy zastosować dwa rozwiązania: albo zestawy kilku pojedynczych taśm rozmieszczanych na całej głowie, albo zdecydować się na jedną bardzo grubą taśmę typu full head. Jeśli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie, warto zdać się na sprzedawcę, który dobierze nam odpowiednią gęstość zestawu tak, aby nasza fryzura wyglądała naturalnie, a ilość włosów była wystarczająca. Pamiętaj, że zbyt mała ilość włosów będzie się sztucznie odznaczać. Ostatnią możliwością w przypadku clip in są grzywki, które mogą diametralnie zmienić nasz wygląd bez konieczności obcinania włosów.

Jeśli zdecydujemy się na profesjonalną usługę, do wyboru mamy szerszy wachlarz metod. Począwszy od metod podstawowych, jak microringi, tulejki czy keratyna, po te najbardziej zaawansowane i prestiżowe, jakimi są ultradźwięki, laser extend czy infralight, na indywidulanych systemach integracyjnych skończywszy (ale tu nie należy liczyć, że dostaniemy je z dnia na dzień).

Zaawansowane metody na pewno pozwalają nam na bardziej dyskretne i trwalsze łączenia, co także przekłada się na cenę usługi. Z pewnością przedłużanie i zdjęcie pasm do korekty jest bardziej czasochłonne, ale gwarantuje to mniejsze i wygodniejsze łącznia. Usługi premium takie jak laser extend czy infralight wykonywane są w nielicznych salonach.

Z kolei metody podstawowe są mniej kosztowne, szybsze w założeniu i zdjęciu przy korekcie. Na pewno też znajdziemy więcej salonów i stylistów, którzy od lat przedłużają w ten sposób włosy.

Niezależnie od tego, na którą metodę się zdecydujemy, na pewno przedłużenie włosów m.in. w przypadku ważnych uroczystości, jaką bez wątpienia jest ślub, pozwoli nam na uzyskanie spektakularnego efektu. Stworzenie wymarzonej fryzury przyczyni się do tego, że właściciel w nowych, dłuższych i gęstszych włosach poczuje się pewniej, piękniej i bardziej wyjątkowo.

Dominika Kujtkowska - Glanert

 

ZNAJDŹ NAS: