BEZPIECZNY SALON w czasach pandemii

Pamiętając o tym, że obostrzenia przeciwepidemiczne pozostaną z nami na dłużej, radzimy, jakie rozwiązania higieniczne i środki dezynfekcyjne warto wprowadzić do salonu fryzjerskiego na stałe, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom.

2020-07-13 14:45:43

Z dystansem bezpieczniej

Projektując procedury sanitarne, przede wszystkim należy kierować się zasadą zachowania dystansu. Odległość pomiędzy stanowiskami pracy i pracownikami nie może być mniejsza niż 2m, w przeciwnym wypadku konieczne jest zainstalowanie nieprzepuszczających powietrza ekranów ochronnych. By unikać zbędnego kontaktu, wizyty należy umawiać zdalnie, zastrzegać, że nie ma możliwości skorzystania z poczekalni, a płatności dokonywać bezdotykowo. Pomiędzy wizytami wymagana jest przerwa.

Widoczne zasady łatwiej egzekwować

Jednego klienta obsługuje jeden fryzjer, korzystający ze zdezynfekowanego zestawu narzędzi. Pracownicy muszą podczas wykonywania usług używać rękawiczek i maseczek lub przyłbic, a także stosować odzież ochronną lub dedykowaną roboczą. Również klienci powinni nosić jednorazowe maseczki i rękawiczki. Procedura higieniczna powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelnie przedstawiać zasady dotyczące wspólnego
bezpieczeństwa, tak by zarówno personel, jak i klienci zachowywali je i wzajemnie egzekwowali.

Dotknąłeś – zdezynfekuj

Od zakończenia usługi i zdezynfekowania stanowiska do przyjęcia kolejnego klienta musi upłynąć tyle czasu, ile wymagane jest przy zastosowaniu danego środka do dezynfekcji. Bezdyskusyjnie wymagane jest czyszczenie każdej dotykanej powierzchni kilka razy w ciągu dnia pracy. Klamki, włączniki, uchwyty i urządzenia wykorzystywane przez więcej niż jedną osobę muszą być dezynfekowane praktycznie po każdym użyciu. Każda dotykana powierzchnia powinna być dezynfekowana co najmniej 2-3 razy dziennie i dodatkowo na koniec każdej zmiany. – radzi lekarz epidemiolog Waldemar Ferschke - wiceprezes Medisept. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym, pracowników i klientów,
warto zamawiać środki do dezynfekcji od sprawdzonych producentów, którzy swoje produkty kierują do odbiorcy
profesjonalnego, także do branży medycznej. Warto inwestować
w jakość i skuteczność produktów wykorzystywanych na salach operacyjnych i w szpitalach. Dodatkowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są certyfikaty, jakie posiada dany produkt i informacje czy jego skuteczność została potwierdzona badaniami mikrobiologicznymi.

Gotowe wytyczne i procedury są dostępne do pobraniana stronie: bezpiecznysalon.medisept.pl

ZNAJDŹ NAS: