REFECTOCIL – HENNA DO BRWI – WSZYSTKO CO POWINNAŚ O NIEJ WIEDZIEĆ

Codzienne malowanie brwi i rzęs jest uciążliwe, czasochłonne, a przede wszystkim daje krótkotrwały efekt. Co zatem zrobić, żeby trwale podkreślić oprawę oczu, bez konieczności nakładania makijażu? Idealne rozwiązanie to henna brwi i rzęs RefectoCil. Ten znany od wieków specyfik, nadaje spojrzeniu wyjątkowego charakteru, a efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż tradycyjne kosmetyki. Stosowanie henny do koloryzacji brwi i rzęs niesie ze sobą wiele korzyści. Główna, niepodlegająca dyskusji, to oczywiście walory wizualne. Idealnie podkreślone oczy nadają spojrzeniu niesamowitej głębi. Dużym atutem używania henny jest także oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki hennie nie trzeba tuszować rzęs ani używać kredki do oczu nawet przez cztery do sześciu tygodni. Tym samym osoba, która zdecyduje się na zabieg, ponosi jedynie niewielkie koszty zabiegu i nie musi wydawać pieniędzy na kosmetyki upiększające urodę. Dzięki temu, że henna nie rozpuszcza się ani nie rozmazuje na słońcu i w wodzie, świetnie sprawdzi się zarówno podczas upałów, jak i kąpieli w morzu.

2019-09-11 10:44:45

Rodzaje henny do brwi od RefectoCil

Na rynku dostępne są zarówno henny tradycyjne jak i delikatne, stworzone z myślą o osobach skłonnych do reakcji alergicznych, posiadających niezwykle wrażliwą skórę. Te drugie stworzone z naturalnych składników, nie zawierają parabenów, zostały przebadane dermatologicznie i okulistycznie.

Przed farbowaniem henną

Przed nałożeniem henny zalecany jest test alergiczny, który polega na nałożeniu preparatu na obszar o średnicy monety 1 groszowej na obszar tuż za uchem lub w zgięciu łokcia. Po wyschnięciu preparatu, należy odczekać co najmniej 24 godziny i obserwować reakcję skóry. Jeśli nie zauważymy niepokojących objawów, możemy przystąpić do malowania.

Nakładanie henny na brwi i rzęsy

Podczas nakładania preparatu trzeba stosować się ściśle do zaleceń na ulotce i zachować środki ostrożności, aby henna nie dostała się do oczu. Aby uniknąć zabarwienia skóry należy zabezpieczyć ją kremem, który spełnia także funkcje odżywczej maski pod oczy RefectoCil Skin Protecion Cream & Eye Mask. Dodatkowo zaleca się zabezpieczenie dolnych powiek silikonowymi płatkami ochronnymi wielorazowego użytku RefectoCil Silicone Pads. Potrzebną nam ilość henny należy wymieszać w miseczce kosmetycznej z 3% roztworem wody utlenionej w osnowie kremowej (RefectoCil Oxidant 3% Cream) lub płynnej (RefectoCil Oxidant 3% Liquid). Następnym krokiem jest oczyszczenie brwi oraz skóry wokół nich płynem do demakijażu RefectoCil Micellar Eye Make-up Remover. Warto też za pomocą RefectoCil Skin Protecion Cream & Eye Mask zabezpieczyć obszar, którego nie zamierzamy farbować. Teraz możemy przystąpić do koloryzacji brwi. Zalecamy wykorzystać mały pędzelek lub zanurzony w hennie patyczek kosmetyczny. Farbowanie rozpoczynamy od nasady brwi, stopniowo kierując się do zewnątrz. Zwróćmy uwagę na to, aby obu brwiom nadać ten sam kształt oraz by nie nakładać zbyt dużo produktu naraz. Po nałożeniu henny należy trochę odczekać, aby barwnik miał czas zafarbować włoski. W zależności od intensywności efektu, jaki chcemy uzyskać, trzymamy hennę na włosach od jednej do piętnastu minut. Na koniec warto przetrzeć brwi wacikiem namoczonym w płynie pozwalającym pozbyć się pozostałości farbki ze skóry RefectoCil Tint Remover. Henna nie jest szkodliwa i nie osłabia włosów, można powtarzać zabieg jak tylko efekty przestaną być widoczne.

Należy zachować ostrożność lub wstrzymać się z zamiarem farbowania brwi henną w niektórych sytuacjach. Czynności tej nie zaleca się wykonywać w przypadku stanu zapalnego skóry, chorób lub uszkodzeń oczu oraz świeżo po depilacji brwi. Jeśli nosimy szkła kontaktowe, powinniśmy je zdjąć, zanim przystąpimy do farbowania. Poleca się również wykonać uprzednio próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry.

Koloryzacja henną RefectoCil Sensitive wygląda nieco inaczej, zatem zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się nowoczesnym, dwuetapowym zabiegiem na:
http://refectocil.pl/kategoria-produktu/koloryzacja/

 

Więcej szczegółów na temat całej gamy produktów RefectoCil znajdziesz na: refectocil.pl

Jesteśmy także na Instagramie: refectocil.pl oraz Facebooku: RefectoCilPolska

ZNAJDŹ NAS: