Peeling skóry głowy w walce z łupieżem

Czy to łupież? Objawy (nie)widoczne gołym okiem

2021-10-05 12:17:18

Łupież nie jest chorobą zakaźną, ale potrafi mocno uprzykrzyć nam życie. To łuszczący się naskórek głowy, który jest widoczny na włosach, ubraniach, a często nawet powierzchniach, w pobliżu których się znajdujemy. Dla niektórych problem jest na tyle wstydliwy, że tracą swoją pewność siebie i unikają ciemnych ubrań. Łupieżowi można zapobiegać, jak również są sposoby, aby się go pozbyć. Wśród nich jest peeling skóry głowy z wykorzystaniem specjalistycznego preparatu o skoncentrowanym działaniu. Jakiego?

Czy to łupież? Objawy (nie)widoczne gołym okiem

Bardzo trudno jest pomylić łupież z inną dolegliwością. Objawy są charakterystyczne i powszechnie znane, ale ich natężenie zależy od poziomu zaawansowania problemu. Najczęściej pojawiają się białe, niewielkie, suche natłuszczone fragmenty skóry głowy. Początkowo widoczne są one tylko na włosach, aby wraz z rozwojem problemu dostrzegać je na ubraniu i ciele. Łupieżowi towarzyszy również świąd. Jest on tak silny, że trudno jest uniknąć drapania, co tylko potęguje łuszczenie się naskórka. Czasami też pojawia się łojotok, może być on mniejszy, niekiedy w ogóle niezauważalny, lub zdecydowanie większy, bardziej problematyczny.

Nierzadko występują wszystkie objawy łupieżu, innym razem tylko niektóre. Zdarza się też, że pojawiają się one okresowo, np. w zależności od pory roku, stosowania innych kosmetyków czy też zmiany klimatu m.in. podczas wakacyjnych wyjazdów.

Dlaczego niektórzy się z nim zmagają, a inni nie?

Wiemy, jak objawia się łupież, ale zapewne wiele osób zastanawia się, jakie są jego przyczyny. Najbardziej powszechną jest brak dostatecznej higieny lub też stosowanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Tę przyczynę najłatwiej jest wyeliminować. Rzadkie mycie włosów powoduje, że dochodzi do nadmiernego gromadzenia się łoju i martwego naskórka. Oprócz tego łupież pojawia się z powodu alergii na niektóre składniki występujące w kosmetykach. Warto jest więc sprawdzić, co znajduje się w szamponie czy odżywce. Łupieżowi sprzyja sucha skóra, z którą zmagamy się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Myjemy wtedy włosy częściej niż zwykle, co tylko pogłębia problem.

Łupież kojarzymy ponadto z innymi schorzeniami, jak łojotokowe zapalenie skóry i łuszczyca. Dotyka on osób z atopowym zapaleniem skóry i zaburzeniami hormonalnymi. Dobrze jest też bardziej szczegółowo przyjrzeć się naszej diecie, ponieważ może być ona uboga w niektóre witaminy i mikroelementy, a to z kolei powoduje osłabienie skóry, również tej na głowie.

Skuteczne sposoby na łupież? Peeling skóry głowy

Na rynku dostępne są szampony przeciwłupieżowe, które w większości nie przynoszą pożądanego efektu. Dodatkowo ich odstawienie nasila problem, co oznacza, że nie pozbywamy się przyczyny łupieżu, a jedynie go maskujemy i chwilowo wyciszamy. Inaczej jest w przypadku peelingu skóry głowy. Jest to zabieg z wykorzystaniem kosmetyku o zdolności do złuszczania obumarłego naskórka. Jest to m.in. peeling do skóry głowy Kosswell Intense Cleaning Scalp Scrub z olejem z kamelii japońskiej o właściwościach nawilżających. Peeling oddziałuje na źródło problemu. Oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka, zanieczyszczeń, pozostałości po kosmetykach oraz kurzu i brudu. Tym samym odblokowuje dostęp do wewnętrznych warstw skóry, które potrzebują składników aktywnych do prawidłowego funkcjonowania. Po peelingu skóry głowy nie ma widocznych białych fragmentów naskórka na włosach i ubraniu. Lepiej funkcjonują gruczoły łojowe, co przekłada się na eliminację problemu nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Fryzjerze, jeśli dostrzegasz łupież na włosach swojej klientki, zaproponuj jej zabieg, który nie tylko pomoże się jej pozbyć widocznych nieestetycznych skutków tej dolegliwości, ale przede wszystkim przyczyny jej występowania. Dla podtrzymania efektów zaleca się wykonywanie peelingu skóry głowy dwa razy w tygodniu.

ZNAJDŹ NAS: