Technologia LLLT w leczeniu utraty włosów

Technologia LLLT – Low Level Laser Therapy w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w różnych obszarach medycyny. Naświetlania lasera pomagają w leczeniu wielu schorzeń (nie tylko dermatologicznych, ale także np. neurologicznych), przyspieszają również gojenie się ran. Wiele badań klinicznych wykazało, że światło lasera działa pozytywnie, także w leczeniu wypadania włosów. Odkrycia technologii LLLT dokonał w 1967 roku badacz z Uniwersytetu medycznego Semmelweis w Budapeszcie, Endre Mester. Przypadkowo zaobserwował zdolność lasera do stymulacji wzrostu włosów.

2018-05-15 12:38:50

Światło LLLT to niskopoziomowe zimne światło lasera o małej mocy i średniej długości fali świetlnej. Wiązki lasera wytwarzają spójne, skondensowane światło, widzialne w czerwonej części elektromagnetycznego spektrum promieniowania. Światło swobodnie przedostaje się przez kolejne warstwy skóry, docierając do źródła problemu i rozpoczynając proces samoleczenia. Światło lasera jest bezpieczne, nie powoduje skutków ubocznych. Działa odżywczo na mieszki włosowe, regulując liczne procesy międzykomórkowe. Dzięki temu następuje proces odbudowy mieszków włosowych, co w efekcie prowadzi do aktywacji ich wzrostu. Przez zastosowanie lasera o małej mocy, światło działa na komórki biostymulująco – wywołując pozytywną reakcję cząstek w naświetlanych tkankach.

Wykorzystanie technologii LLLT do leczenia utraty włosów, jako pierwsza opatentowała amerykańska firma HairMax®, która stworzyła laser w wygodnej formie. Forma zarówno grzebienia jak i opaski nie jest przypadkowa. Firma HairMax® stworzyła urządzenia z opatentowanym systemem „ząbków”, które mają za zadanie rozdzielanie partii włosów, aby światło lasera mogło dotrzeć bezpośrednio do nieosłoniętej skóry głowy. Teoria ta jest potwierdzona również licznymi badaniami klinicznymi.

Badania kliniczne prowadzone nad działaniem niskoenergetycznego lasera zastosowanego w HairMax wykazały, że rodzi on procesy biochemiczne, które powodują wzrost produkcji komórkowego ATP, będącego biochemicznym akumulatorem, który dostarcza włosom energii. Wzrost produkcji ATP powoduje, że pojedyncze komórki zaczynają zwiększać swoją aktywność. Uaktywniony zostaje również proces metabolizmu. Niskopoziomowe światło lasera prowadzi do pobudzenia rozwoju mieszków włosowych, przez zwiększenie przepływu krwi i krążenia w skórze głowy. Dzięki zwiększonemu przepływowi, krew szybciej przekazuje ważne składniki odżywcze do cebulki włosa. Dzięki temu mieszki włosowe otrzymują budulec i energię do przekształcenia słabej cebulki w zdrową i mocną, zdolną do szybkiego wzrostu. Efektem tego są zdrowe, piękne i gęste włosy.

 

Światło laserowe:

 • Energetyzuje skórę
 • Pobudza cebulki
 • Wspomaga porost włosów
 • Zwiększa produkcję ATP w komórkach skóry głowy
 • Wykazuje działanie biostymulujące, znajduje zastosowanie w fototerapii
 • Stymuluje wzrost włosów
 • Wspomaga leczenie wypadania włosów
 • Zwiększa gęstość i grubość
 • Odżywia zniszczone włosy
 • Odwraca proces miniaturyzacji włosów

Używając lasera nie tylko zatrzymujemy wypadanie włosów, ale włosy stają się zdrowe, błyszczące, znacznie silniejsze i naturalnie odżywione. Zaleca się również stosowanie lasera przed i po transplantacji włosów. „Przed” aby wzmocnić „grafty” do przeszczepu. „Po” światło lasera przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych oraz wspomaga wzrost transplantowanych włosów.

Zaleca się terapię światłem lasera w przypadku:

 • łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet
 • ogólnej utraty włosów
 • łojotoku
 • po chemioterapii
 • po porodzie
 • wysuszonej skóry głowy
 • przed i po transplantacji włosów
 • w stanach osłabienia po przebytych procesach chorobowych
 • dla ogólnej poprawy kondycji skóry głowy i włosów

Wszystkie produkty serii HairMax posiadają amerykański certyfikat FDA (Food and Drug Administration).

Jaka jest różnica między światłem LED, a światłem lasera zastosowanym w urządzeniach HairMax?

Główną cechą różniącą oba światła jest samo światło. Światło LED jest rozproszone, w porównaniu do światła lasera, które jest spójne, skoncentrowane. Ważną informacją jest również czas trwania zabiegu, który przy użyciu światła LED wynosi 20-30 minut, a przy korzystaniu z lasera od 90 sekund do 15 minut oraz skuteczność czy ilość przeprowadzonych badań klinicznych, która dla LED wynosi 85%, a dla lasera 93%. Przeciwwskazania to: ciąża, karmienie piersią, stosowanie leków fotouczulających oraz wiek poniżej 18 roku życia, ponieważ nie było prowadzonych badań klinicznych na tej grupie osób. Pierwsze efekty widoczne są od 8 do 12 tygodni. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, urządzenia należy używać co drugi dzień czyli 3-4 razy w tygodniu, najlepiej tak długo jak to możliwe. Z urządzenia może korzystać więcej osób, np. wszyscy domownicy, oprócz osób poniżej 18 roku życia, ponieważ na tej grupie nie wykonano badań klinicznych.

Klient nie ponosi ryzyka zakupowego, ponieważ urządzenia HairMax zostały przebadane klinicznie przez najlepszych specjalistów z dziedziny łysienia na całym świecie. Lekarze z całego świata polecają urządzenia HairMax i potwierdzają jego skuteczność na podstawie ogromniej wiedzy i doświadczenia.

 

 

 

 

ZNAJDŹ NAS: