Pielęgnacja włosów kręconych z holenderską marką Artistique

Posiadanie pięknych i bujnych loków to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy chodzi o pielęgnację. Kręcone włosy są delikatne, wrażliwe na uszkodzenia i złamania. Należy je ostrożnie traktować już na etapie mycia. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się Artistique Youcare Curl Hair Bath jest to delikatnie oczyszczający i pielęgnujący szampon do włosów kręconych. Poprawia ich elastyczność jednocześnie nawilżając je. Włosy pozostają przez to bardziej sprężyste.

2018-10-03 13:38:08

Po szamponie przychodzi czas na odżywkę polecamy Artistique Youcare Curl Leave in Mask, czyli intensywną maskę bez spłukiwania. Profesjonalna intensywna kuracja włosów kręconych im sprężystości, nawilża, odżywia i zapobiega ich plątaniu.  Na koniec warto wybrać nawilżający lotion w sprayu Artistique Youcare Curl Revitaliser dodający włosom sprężystości i blasku. Akcentuje skręt loków, jest idealny do włosów po trwałej ondulacji oraz do włosów naturalnie kręconych. Nadaje się do codziennego stosowania.

Unikaj czesania włosów, szczególnie kiedy są suche. Wilgotne pasma włosów rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, najlepiej gdyby był to grzebień wykonany z drewna, dzięki czemu włosy nie będą się tak elektryzować. Jeśli masz taką możliwość pozostaw włosy do samoczynnego wyschnięcia. Ciepło suszarki mogłoby im tylko zaszkodzić. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości staraj się suszyć włosy letnim nawiewem. Najlepiej jakby suszarka posiadała funkcje jonizacji, dzięki tej funkcji włosy nie elektryzują się, dzięki czemu możemy łatwiej zapanować nad niesforną fryzurą. Pamiętaj aby kierować strumień powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Dzięki temu zapobiegniesz otwieraniu się łusek włosa. Dobrą opcją będzie zakup dyfuzora do suszarki. Jest to specjalna końcówka, która sprzyja zwiększeniu objętości włosów oraz doskonale podkreśla skręt loków.

Warto wybierać kosmetyki przeznaczone do włosów kręconych. Jak np. pianki uwydatniające skręt loków. Środki do stylizacji włosów kręconych nakładaj na lekko wilgotne włosy, delikatnie ugniatając je palcami. Staraj się wybierać kosmetyki dodatkowo posiadające ochronę termiczną.

 

Więcej informacji na temat kosmetyków zamieszczonych w artykule znajdziesz na:

www.artistique.pl  |   Facebook: @ArtistiquePolska  |   Instagram: artistique.pl

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: