Barwy jesieni

Jak w tytule… tym razem będzie o kolorach. I tylko na nich się skupimy. Jak kojarzy Wam się jesień? Nie pytam o te upalne ostatnioroczne, czy te bardzo szare i nijakie. Jak wielu z Was pamięta piękną polską złotą jesień? Taką pachnącą wilgocią poranka i zmierzchu, taką z lekko jeszcze ciepłym, ale nie agresywnym słońcem. Tęsknię za nimi strasznie. Tęsknię za niesamowitą paletą barw i odcieni, jakie dawała nam ta pora roku, a z której dziś często zostały nam jedynie szarości i brązy. Ale idźmy w te przyjemniejsze klimaty.

2018-11-07 13:30:56
Autor:

Jak co roku, kolorystyczne tendencje nieco nam się będą zmieniały. I choć w ostatnich dwóch latach sezony i palety fryzjerskie szaleją i nie odczuwamy już tak silnego wpływu pory roku na kolorystykę, to nadal pewna doza tradycji w wyborach naszych Klientek pozostaje.

Cóż zatem? Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie w pełni nasyconą kolorystykę lasu w promieniach jesiennego słońca. Tętniące życiem ciężkie rudości, połyskujące czerwienie, pełną gamę oranży, nasycone kasztany, cudny ciężki fiolet jeżyn, aksamitny brąz kapeluszy podgrzybków. Widzicie to, co ja? Jeśli tak to wszystko jest w Waszych rękach. Kiedy kobieta przychodzi do Was po usługę, zaczarujcie ją. Ona nie przychodzi po taki po prostu brąz, ani po taki jakiś rudy. Ona przychodzi do Was po coś więcej niż może sama kupić w sklepie za 20-30zł. I również oczekuje więcej niż za cenę inną niż w markecie czy drogerii. Zaszalejcie, opowiedzcie jej o efekcie jaki Wy widzicie, a i Ona go zobaczy.

Niedawno przybyła do mnie Klientka pewnego salonu w okolicy. Zadzwoniła z polecenia. Kiedy przyszła, byłam przekonana, że kolor sama w domu awaryjnie robiła. I nie twierdzę, że wszystkie pudełkowe drogeryjne opcje są złe, bowiem czasem Klientki naprawdę coś fajnego potrafią z nich wyczarować. Niemniej kobieta, jak się okazało, kolor robiła u profesjonalisty. I to bardzo w okolicy lubianego, szczególnie za kolory, a żeby było ciekawiej, pracującego na bardzo znanej marce z wyższej półki. Powiem szczerze, że akurat spod tej ręki, tak smętnego blondu w życiu bym się nie spodziewała, niemniej każdy z nas ma niekiedy gorsze dni. Tak czy siak, nawet zwykły naturalny blond może tętnić kolorem, być pełen blasku i wyjątkowy. Używajcie wyobraźni artystycznej, mieszajcie, gradujcie kolory, korzystajcie z wielopoziomowych technik koloryzacji, twórzcie coś ciekawego, a nie to, co już jest. Wzorujcie się, a nie dublujcie. Bądźcie sobą w tym, co tworzycie. Oczywiście zawsze pamiętajcie o… pielęgnacji. Sakramentalne u mnie, jak u kucharza jego ulubiona przyprawa.

Pamiętajcie, że barwy jesieni wymagają większej opieki. Jak często Wasze Klientki narzekają, że rudość i czerwień szybciej się wypłukują. Jest to o tyle ciekawe, że naturalne dla włosów i ich budowy są odcienie żółtego, pomarańczu i czerwieni, zatem logicznym by było, aby akurat te pigmenty najłatwiej się przyjmowały i na dłużej się obsadzały przy koloryzacji. Niestety jednak nie jest tak łatwo. Intensywność tych kolorów niestety dość szybko znika. Jak więc je zatrzymać? Oczywiście nawilżeniem, odpowiednim zakwaszeniem, może jagody goi, a może wystarczy keratyna. Myślę, że na Waszych półkach znajdziecie odpowiednie kosmetyki, aby przedłużyć żywotność efektu Waszej pracy. Możecie oczywiście zaproponować bądź stworzyć maskę, dzięki której Klientka odświeżać będzie mogła barwy, ale pamiętajcie, że nietrwała pigmentacja spływa z włosów i niestety nie zawsze się sprawdzi. Mam Klientkę, która jest bardzo aktywna i niemal codziennie pojawia się na siłowni. Jej ukochany kolor – dojrzała jarzębina, która lubi się wypłukiwać. Nie zawsze ma czas wpaść jedynie na odświeżenie koloru, próbowałyśmy różnych metod. Między innymi właśnie pigmentacji czystymi pigmentami i maski pigmentującej. Niestety okazało się, że trening równa się czerwonym śladom zarówno na skórze, jak i na odzieży. Często okazuje się, że musimy zwracać uwagę na wiele więcej szczegółów niż by nam się wydawało.

Czego mogę Wam tym razem życzyć na najbliższy czas? Cierpliwości, kreatywności, energii jaką możecie czerpać z Waszej pracy, zadowolenia Waszego i Klientek. Powodzenia.

 

Tekst: Barbara Robak

 

Rock’n’Beauty Pracownia Urody Barbara Robak

Barbara Robak Visage & Hair

tel. 504 194 933

e-mail: barbara.robak@autograf.pl

www.barbararobakvisageandhair.pl

ZNAJDŹ NAS: