Ślubne rozterki!

Przychodzi taki moment w życiu, prawie każdego człowieka, kiedy decyduje się na ślub, wesele. Jest to najważniejsza chwila w życiu mężczyzn, ale zdecydowanie jest to czas przyszłych panien młodych. Wiem, co mówię, bo sama w przyszłym roku wychodzę za mąż, więc czas przygotowań do tego dnia już i u nas się zaczął. I wierzcie lub nie, ale mężczyźni też potrafią zaangażować się w przygotowania, ba! Nawet potrafią mieć zdanie na temat swojego wyglądu.

2019-05-27 11:12:28

Niestety potrzeby wyglądu Panów Młodych przed ślubem nie są tak duże jak ich wybranek życia, ale również powinni zadbać o swój wygląd zewnętrzny, taki jak garnitur, fryzura oraz twarz.

Oczywiście wiadomo, że to kobiety muszą dużo wcześniej umówić się na fryzurę do salonu oraz makijaż, jak również do kosmetyczki, ale i mężczyźni nie powinni zapomnieć, aby umówić się w miarę możliwości na strzyżenie do fryzjera lub barbera z wyprzedzeniem, żeby nie zostać na tzw. lodzie przed tak ważnym dniem.

Jeśli macie w domu brodacza, to koniecznie powinien on z kilkudniowym zapasem być wystylizowany przez swoich specjalistów w salonach, z użyciem odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów oraz zarostu. Olejowanie brody jest bardzo istotne nie tylko dla zarostu, ale także pod względem dbania o skórę twarzy pod zarostem. Twój barber na pewno dobierze odpowiednią pastę stylizującą, aby w tym wyjątkowym dniu, i nie tylko, bo również na co dzień, zarost zawsze był na właściwym miejscu i prezentował się nienagannie i schludnie. Mam nadzieję, że nie będę dziwakiem, jeśli powiem, że nawet mężczyźni powinni udać się do kosmetyczki na kilka zabiegów nawilżających twarzy aby cera była zdrowa, zadbana oraz świeżo wyglądała w dniu ślubu. Wszak mamy XXI wiek i dbanie o siebie nie jest niczym obcym nawet dla mężczyzn.

Ale przejdźmy do tej bardziej skomplikowanej płci, jaką są kobiety. W dzisiejszych czasach do wizażystki przydałoby się umówić z minimum półrocznym wyprzedzeniem, aby mieć czas na spokojną próbę i dobór odpowiednich kolorów makijażu. To samo tyczy się doboru fryzury i wizyty w salonie fryzjerskim. Macie wtedy spokojny czas na wybór fryzury, dopasowania każdego elementu układanki do całości. Prób możecie wtedy zrobić tyle, ile tylko zdołacie, aby efekt był zadowalający. Nie zapomnijcie o tym, aby rozmawiać ze swoim stylistą o dodatkach typu biżuteria, kwiaty, fason sukienki, czy plecy będą odsłonięte, czy zabudowane, ozdoby do włosów, czy kolczyki wiszące, czy też może zwykłe wkrętki. Wierz mi, że każda z tych drobnostek ma wpływ na dobór fryzury oraz Twojego ostatecznego wyglądu.

Powtarzam to często, a nawet zawsze, ale mam taka zasadę/radę, aby jednak na wesele spinać swoje włosy, gdyż jesteście narażone na dużo czynników w dniu ślubu. Po pierwsze śluby zazwyczaj są latem, kiedy często bywa bardzo ciepło, a co za tym idzie ciało się poci i nie zawsze mamy na to wpływ, zmiana otoczenia na zewnętrzne, zaraz po tym wewnętrzne z klimatyzacją, wiatr, dotyk mnóstwa osób, które Cię przytulają, głaszczą. Taniec, a więc ruch oraz wysiłek, skakanie i oczepiny. Jeśli chcesz, aby to wszystko udało się bez poprawiania fryzury, zawsze radzę je nawet lekko, ale jednak upiąć. Pamiętaj, że rozpuszczone włosy, jeśli będą pokręcone, mogą się wyprostować, zniszczyć efekt całokształtu po godzinach zabawy, a czasem nawet już po godzinie, ponieważ ich ciężar spowodowany długością będzie je prostował. Polecam zdecydowanie korzystać z loków, nie tylko dla delikatnych włosów, ale również dla tej większej ilości. Loki/fale są klasą i kobiecością samą w sobie. Nie musi być nawet we fryzurze widać po spięciu, że jest z loków, a wierz mi, efekt będzie na pewno lepszy, nie tylko pod względem objętości.

Nie przesadzaj z dodatkami, czasem im mniej tym więcej. Teraz w modzie są wianki, więc korzystaj z tego, co natura dała, nawet jeśli będzie to kwiatek czy dwa wpięte w Twoją fryzurę. Oczywiście nie zapominaj o koloryzacji włosów i ich pielęgnacji. Jeśli farbujesz włosy, również umów się na koloryzację odpowiednio wcześniej, jeśli chodzi o mnie to tydzień przed datą ślubu jest dobrym czasem. Nie będzie widać odrostów, a będą one wciąż lśniące i zdrowe po wizycie u fryzjera. I ewentualnie będziesz mieć czas na zmiany, jeśli coś pójdzie podczas wizyty nie tak jak powinno. Nie zaszkodzi również zrobić w miesiącu poprzedzającym ślub zabiegi nawilżające na włosy lub regenerujące, jeśli włos jest uwrażliwiony i przesuszony zabiegami chemicznymi. Najmodniejszym w tym roku zabiegiem jest zdecydowanie botox na włosy, jeśli masz możliwość, serdecznie polecam!

Poniżej krótka lista zabiegów, o które warto zadbać przed ślubem, na ok. 3 miesiące przed planowaną datą:

  • podetnij rozdwojone końce,
  • po myciu stosuj maskę lub odżywkę,
  • wypróbuj olejowanie włosów,
  • pamiętaj, aby używać kosmetyków termoaktywnych podczas suszenia czy prostowania włosów.

A przede wszystkim nie zmieniaj na chwilę przed ślubem swojego fryzjera-stylisty, pamiętaj, że ten, z którego jesteś już zadowolona, zna Twoje włosy i nie zrobi Ci krzywdy przed tak ważnym wydarzeniem!

Życzę powodzenia w przygotowaniach, jak i na nowej drodze życia wszystkim przyszłym młodym!

~~ pozdrawiam, Iv!

Znajdziesz mnie tu: https://www.facebook.com/Salon-Creat-Iv-e-101253083852093/

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: