Tomasz Sobocik - Mistrz Polski we fryzjerstwie męskim

6–7 kwietnia 2019 r. w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjerstwa połączone z największymi profesjonalnymi targami fryzjerskimi i kosmetycznymi LOOK&BeautyVISION, które corocznie przyciągają tysiące fryzjerów i dziesiątki wystawców. Tomasz Sobocik, fryzjer z Pawłowic, zdobył tam tytuł Mistrza Polski we fryzjerstwie męskim i złoty medal.

2019-07-12 08:35:15

Rok wcześniej w tych samych mistrzostwach Tomasz Sobocik stanął do rywalizacji po raz pierwszy i od razu zajął miejsce na podium, zdobywając wicemistrzostwo i srebrny medal! Sukces ten sprawił, że otrzymał nominację do Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego na Mistrzostwa Świata w Paryżu, które odbyły się we wrześniu 2018 r. Reprezentacja Polski w składzie: Jolanta Ratajczak, Tomasz Sobocik, Jacek Chamera pokonała wielu rywali i zdobyła drużynowo 4. miejsce wśród 50. startujących państw.

Tomasz Sobocik na co dzień mieszka w małej miejscowości Pawłowice w Powiecie Pszczyńskim na Śląsku, gdzie od 15 lat prowadzi swój salon Tomasz Sobocik Fryzjerstwo. Wspólnie z siedmioma pracownikami codziennie wzbija się na wyżyny swoich umiejętności, dokładając starań, żeby każdy, kto przekroczy próg jego salonu, wyszedł z niego usatysfakcjonowany. Fryzjerstwo to jego największa pasja i od początku kariery zawodowej realizuje się w stu procentach w tym co robi. Mistrz Polski we fryzjerskie męskim angażuje się także w działania charytatywne. Jego salon współpracuje z Fundacją Rak’n’Roll Wygraj Życie w ramach akcji „Daj Włos!”. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu Tomasza Sobocika kobiety, które walczą z rakiem, mają szansę otrzymać wygodne i piękne peruki, które dodają im sił i pewności siebie podcz as walki z chorobą.

Tomasz to człowiek orkiestra. Na początku bieżącego roku decyzją kapituły Dziennika Zachodniego został nominowany do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w kategorii Biznes. Zajął I miejsce w powiecie pszczyńskim. W marcu w Filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów odebrali piękne statuetki, dyplomy i nagrody.

Serdecznie dziękuję kapitule Dziennika Zachodniego za nominację oraz WSZYSTKIM czytelnikom, klientom i znajomym, którzy oddali na mnie głos! – mówił wzruszony.

Tomasz Sobocik jest również edukatorem w Puchałka Hair Academy z Pszczyny, która współpracuje z marką Wella Professionals. Każdy uczestnik biorący udział w szkoleniu ma okazję osobistego spotkania z Mistrzem Polski fryzjerstwa męskiego. Kilka lat temu, podczas jednego z takich szkoleń w siedzibie marki Wella, talent Tomasza został dostrzeżony przez czterokrotnego Mistrza Świata i trenera Fryzjerskiej Kadry Polski Pana Andrzeja Matrackiego, który zaproponował mu start w Mistrzostwach Polski. Tak zaczęła się jego przygoda z rywalizacją konkursową.

W tym roku wraz z Jackiem Chamerą i Tomaszem Drabem będę miał olbrzymi zaszczyt ponownie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa OMC Paryż 2019. Jestem jedynym Polakiem, który pochodzi ze Śląska, i jestem dumny, że jako mieszkaniec gminy Pawłowice i powiatu pszczyńskiego mogę reprezentować Polskę na najważniejszej tego typu imprezie na świecie. – mówi Tomasz Sobocik.

Tradycją jest, że treningi kadry męskiej odbywają się w Olsztynie. To zielone i energetyczne miasto jest także idealne do wypoczynku. Tu pod okiem wielkokrotnych mistrzów fryzjerstwa zawodnicy mają możliwość szlifować nie tylko swoje umiejętności czysto techniczne. Wyjątkowość tych treningów to także nieszablonowa motywacja, dzięki której uczestnicy poznają zarówno możliwości swoich rąk, jak i ograniczenia psychiki, bo to właśnie stres potrafi najskuteczniej pokrzyżować ich plany na drodze po tytuł mistrza fryzjerstwa.

Od redakcji: Serdecznie gratulujemy wszystkich dotychczasowych sukcesów i będziemy bacznie przyglądać się dalszym poczynaniom Mistrza.