Strzyżenia – okiem eksperta AKADEMII MANIEWSKI

Pierwsze przykazanie dobrego strzyżenia to kontrola, która daje poczucie bezpieczeństwa zarówno fryzjerowi, jak i klientkom. Pamiętajmy, że fryzjer musi kontrolować nie tylko to, co dzieje się na głowie klientki, ale także to, co dzieje się z całym jej ciałem. Nieprawidłowa pozycja potrafi przysporzyć wielu problemów, ale z drugiej strony świadome korzystanie z ergonomii ciała klientki, ułatwi kontrolowanie podziałów, kątów i uniesienia podczas strzyżenia - dzięki temu cięcie stanie się dużo wygodniejsze.

2019-11-27 11:54:56

Coś dla Panów…

Fryzjerstwo męskie nie ma dobrego PRu. Długo, dosyć niesprawiedliwie, było uznawane za nudne i obowiązkowe. Stereotyp ulega zmianie. Mężczyźni wkroczyli w nowy etap współpracy ze stylistami fryzur. Mamy do czynienia z rodzajem rewolucji w dbaniu o siebie i rozumieniu swoich potrzeb. Nie każdemu mężczyźnie zależy na tym, aby jego fryzura była lustrzanym odbiciem trendów fryzjerskich. Co jest ważne? Detal! To on sprawia, że najprostsza, biznesowa fryzura może zostać wzbogacona o spersonalizowany element, który nada jej odpowiedniego charakteru.

Niesforny skręt

Loki to wzywanie! O strzyżeniu włosów kręconych nie bez powodu mówi się - zupełnie inna bajka. Są nieobliczalne… Tworzą rodzaj złożonej architektury. Sukcesem w budowaniu bryły na lokach jest umiejętność tworzenia przerysowanych form strzyżeń i podziałów. Taki rodzaj włosów wymaga poprawy elastyczności i ujednolicenia skrętu. Kosmetyki do loków powinny być silne. Loki są niesamowicie delikatne podczas suszenia. Wymagają ostrożności i precyzji podczas stylizacji.

PPP- podział, pasja, profesjonalizm

Podział. To słowo słyszeliście miliony razy i odmienialiście przez wszystkie przypadki. Jest dla fryzjera tym, czym projekt budynku dla architekta. To pomysł i plan w jednym. To jedyne skuteczne i dające poczucie bezpieczeństwa zagospodarowanie przestrzeni na głowie i świadome tworzenie poszczególnych elementów fryzury. Dlatego to właśnie ten element jest jednym z najważniejszych podczas naszych szkoleń.

Daniel Różana

 

ZNAJDŹ NAS: