Jak stworzyć salon, w którym KAŻDY będzie chciał pracować?

Prowadząc salon fryzjerski, właściciele i managerowie skupiają się głównie na pozyskiwaniu i obsłudze klientów. To oczywiste – ale czy wystarczy, by stworzyć świetnie prosperujący biznes?

2020-02-21 15:15:46

Jeżeli klienci mają zachwycić się poziomem usług i zostać z Tobą na długo, to… ktoś musi ich do tego przekonać! Kompetentni, mili i najlepsi w swoim fachu specjaliści pomogą Twojej firmie osiągnąć sukces i wyróżnić się na tle konkurencji. Tylko jak przyciągać ich do swojego salonu? I jak upewnić się, że z radością będą pracować w nim przez lata?

Praca marzeń

Chociaż w pierwszej chwili to hasło może kojarzyć się z ogromną wypłatą i szalonymi benefitami, tak naprawdę chodzi o coś innego. Oczywiście finanse i ewentualne bonusy znacząco wpływają na zadowolenie pracowników, ale prawdziwe znaczenie mają tylko wtedy, kiedy spełnione są podstawowe warunki.

Mowa tutaj o dobrych relacjach z przełożonymi i współpracownikami, o pozytywnej atmosferze i jasnym podziale zadań. Dbałość o te kwestie to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa – szczególnie, kiedy zatrudnia się artystyczne dusze, indywidua o najróżniejszych charakterach. Jeśli jednak “góra” daje dobry przykład, ma elastyczne podejście (tam, gdzie to możliwe) i jasno określa zasady koegzystowania w salonie, wszystko ma szansę działać jak należy. Klucz do sukcesu to przejrzysta struktura organizacyjna, precyzyjnie spisane procedury i klarowny podział obowiązków.

Najlepsza motywacja

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie motywowanie, a co za tym idzie, również nagradzanie pracowników. Zaangażowanie zespołu ma ogromny wpływ na kondycję firmy! Jeśli pragniesz, aby najlepsi specjaliści lojalnie wspierali Twój biznes, musisz sprawić, że... pokochają go jak własny. Jak? Przede wszystkim dając im poczucie, że sukces salonu jest także ich sukcesem – poprzez uczciwą pensję i atrakcyjne prowizje.

Rozwój na pierwszym miejscu

Każdy ambitny specjalista – a takich chcesz zatrudniać w swoim salonie – poszukuje nie tylko ciepłego kąta, ale przede wszystkim możliwości rozwoju. Chce nieustannie poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Pragnie mieć pewność, że jego kariera cały czas idzie do przodu.

Chcąc przyciągać do swojego zespołu najlepszych, musisz najpierw starannie przemyśleć, co masz do zaoferowania. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej komponować oferty pracy i jasno określać warunki. Uważaj na deklaracje, z których nie zamierzasz lub nie jesteś w stanie się wywiązać. Puste obietnice nie przyniosą Ci żadnych korzyści, a pracownik i tak szybko zorientuje się, na czym stoi. Jeśli jednak zobaczy, że praca u Ciebie faktycznie go wzbogaca, nie będzie nawet myślał o szukaniu nowych ofert!

Dobry wizerunek to podstawa

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi marzy o pracy w prestiżowej firmie. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby przyciągać do siebie najlepszych specjalistów, musisz dbać o dobry wizerunek swojej marki. Jeżeli salon jest znany i szanowany zarówno wśród klientów, jak i konkurencji, każdy będzie chciał wpisać go do swojego CV. Pamiętaj, że istotnym elementem jest tutaj również wygląd firmowych kanałów komunikacji – strony www czy profili w social mediach.

Druga ważna kwestia to działania employer brandingowe, czyli, mówiąc prosto, promocja salonu jako pracodawcy. Jeżeli dbasz o wizerunek firmy i robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby była świetnym miejscem pracy, upewnij się, że dowiedzą się o tym także potencjalni pracownicy. W swoich planach marketingowych uwzględnij działania skierowane do kandydatów, które pokażą im, dlaczego warto wziąć udział w Twojej rekrutacji.

Stworzenie doskonałego miejsca pracy wymaga wielu starań, ale wysiłek się opłaci. Zespół, który dzięki temu pozyskasz, będzie skutecznie pomagał Ci zdobywać serca klientów, wyprzedzać konkurencję i rozwijać biznes. Pamiętaj jednak, że w walce o miano “salonu, w którym każdy chce pracować”, nie pozostajesz bez wsparcia! Możesz liczyć na niezawodne funkcje Versum, które ułatwią Ci organizację pracy i nie tylko. Wejdź już teraz na www.versum.pl i poznaj je wszystkie!

 

ZNAJDŹ NAS: