Zdrowe, piękne, zadbane włosy...

Zabiegi pielęgnacyjne do włosów znane są nam od lat, ale dopiero niedawno oficjalnie weszły na salony i z każdym rokiem cieszą się coraz większym powodzeniem w salonach fryzjerskich. Jak to się stało? Świadomość społeczeństwa jest lepsza, zabiegi coraz bardziej wyszukane, czy po prostu wyboru mamy za dużo? Dziś przyjrzymy się im i opiszemy.

2020-02-24 09:58:07

Botox 

Zabieg botoxu polega na otworzeniu łusek włosa poprzez użycie odpowiedniego szamponu oczyszczającego. Następnie aplikowane jest specjalne serum, które wnika we włosy – zabieg ten zwany jest botoxem, ponieważ jak przy zabiegach na twarz, aplikowany jest przez strzykawkę.

Po odpowiednim czasie trzymania specyfiku na włosach, bez jego spłukiwania, aplikuje się krem uszczelniający, który zamknie łuskę włosa i zachowa preparat na dłużej. Efektem zabiegu jest nawilżenie, poprawienie struktury włosa i jego wzmocnienie. Utrzymuje się on nawet kilka tygodni. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, iż odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji domowej podtrzymują efekt na dłużej.

Zabieg z podczerwienią

Jest to zabieg wykonany prostownicą emitującą podczerwień i ultradźwięki, tzw. pielęgnicą.  Zaczynamy od umycia włosów, później na każde pasmo nakładamy produkt odżywczy. Preparat ten jest wprowadzany poprzez pielęgnicę, która imituje podczerwień, podgrzewa wnętrze włosa, natomiast omija zewnętrzną powierzchnię, dzięki temu nie wysusza włosów. Głównym działaniem promieniowania jest tworzenie się nowych połączeń aminokwasów w strukturze włosa i ułatwienie wnikania preparatu. Pielęgnica wytwarza też fale ultradźwiękowe, które zmieniają cząsteczki wody i substancji odżywczych w stan gazowy, dzięki czemu skuteczniej penetrują jego wnętrze. Efektem zabiegu jest nawilżenie i wygładzenie włosów. Nie należy powtarzać go częściej niż 3 razy w miesiącu, gdyż składniki preparatów mogą obciążyć włosy.

Rekonstrukcja Joico

Oczyszczanie, wyrównanie porowatości włosów, rekonstrukcja, czyli 19 aminokwasów na odbudowanie struktury włosów i na koniec nawilżenie. Wygładza, nabłyszcza, zamyka łuski włosów. Zawiera naturalne składniki takie jak aloes, gujawa, masło shea, olejek jojoba.

Miękkie, gładkie włosy oraz pozbycie się rozdwojonych końcówek. Utrwala kolor i chroni włosy podczas wszelkich zabiegów.

Sauna parowa

To jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Po umyciu włosów nakładamy preparaty, zazwyczaj nawilżające, siadamy pod suszarką, która wytwarza parę wodną o temperaturze 40˚C. Wilgoć i ciepło otwiera łuskę włosa, dzięki czemu substancje łatwo wnikają w strukturę włosa. Zabieg ten poprawia ukrwienie skóry, oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Zabieg działa wzmacniająco i wygładzająco, nawilża, a także stymuluje porost włosów.

Nanoplastia włosów

To zabieg bardzo mocno konkurencyjny dla keratynowego wygładzania włosów. Jest to jeden z hitów ostatniego czasu, bardzo modny za granicami naszego kraju. Jest to zabieg prostowania włosów, efekty utrzymują się do 6 miesięcy! Świetnie radzi sobie z niesfornymi kosmykami i puszącymi się włosami. Zabieg ten nadaje niesamowitego blasku włosom. Jego skład nie zawiera formaldehydów, dzięki czemu zabieg mogą wykonać nawet kobiety w ciąży. Zabieg jest niestety dość długi, z samym produktem siedzimy ok. 1 godziny, po czym po wypłukaniu włosy są suszone i prostowane, dzięki temu produkty wbijają się w głąb włosa. Nie jest to zabieg dla osób niecierpliwych. Cena w Polsce niestety jest dość wysoka z powodu małej popularności.

Olaplex

Regeneruje i odbudowuje mostki dwusiarczkowe przywracając włosom naturalną strukturę. Przeznaczony jest dla włosów zniszczonych i po zabiegach chemicznych oraz narażonych na działanie wysokiej temperatury. Umożliwia regenerację i utrzymanie silnych, zdrowych włosów między zabiegami, ponieważ kontynuuje utrzymywanie wiązań we włosach. Odbudowuje, nawilża i regeneruje. Przeznaczony dla każdego rodzajów włosów. Po zabiegu włosy stają się miękkie, lśniące i jedwabiście gładkie.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów. Jest to zabieg wykonywany na skórze głowy. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę głowy działających aktywnie substancji i preparatów odżywczych, które mają za zadanie wzmocnić cebulki włosów oraz zapobiegać ich wypadaniu i pobudzić do wzrostu. Pod wpływem mikrourazów aktywowane są procesy regeneracyjne, polepsza się także ukrwienie skóry. Jest to zabieg inwazyjny, konieczna jest przed nim odpowiednia konsultacja i odpowiedni dobór produktów.

Kiedy włosy są w złej kondycji, często nie jesteśmy w stanie im pomóc zwykłymi kosmetykami czy domowymi kuracjami. Aby dogłębnie odżywić i odbudować włosy, możemy wybrać jeden z popularnych zabiegów, oferowanych w salonach fryzjerskich. Zabiegów wykonywanych w salonach fryzjerskich jest oczywiście znacznie więcej, aczkolwiek to głównie klient decyduje o tym, który z nich wykona. Naszym zadaniem jest nie tylko sprzedanie produktu, ale pomoc i realizowanie marzeń naszych klientów. Ich zadbane włosy to przecież nasza najlepsza reklama!

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

~ Iv

 

ZNAJDŹ NAS: