Fryzury ślubne – trendy 2020

W zeszłym roku o tej porze sezon ślubny trwał już w najlepsze. W tym roku sytuacja wygląda zgoła inaczej – nie tylko sezon ślubny, ale całe nasze życie stanęło na głowie. Styliści fryzur ślubnych mają zdecydowanie spokojniejszą wiosnę, a pewnie i lato, jednak dla odmiany zapowiada się nam pracowita jesień (a może i zima?). Mimo że czeszemy zdecydowanie mniej, warto zastanowić się co będziemy w tym roku tworzyć na głowach naszych panien młodych.

2020-06-23 08:41:04

Trendy w upięciach ślubnych nie zmieniają się bardzo dynamicznie z sezonu na sezon, możemy zaobserwować jednak pewne różnice. Zdecydowanie podążamy w kierunku naturalnych, lekkich fryzur. Ta tendencja pogłębia się też ze względu na obecną sytuację, która wymusza organizowanie mniejszych, skromniejszych wesel, a czasem wręcz rezygnacji z wesela i pozostania przy samym ślubie. I w tym nurcie na pierwszy plan wybijają się kucyki we wszelkich możliwych formach, które zdecydowanie będą hitem sezonu 2020. Aż dziwne, że tak uniwersalna fryzura dopiero teraz zyskała szersze grono wielbicielek wśród panien młodych! W prostocie tkwi największa siła i kucyki ślubne są tu świetnym przykładem.

Kucyki możemy dopasować tak naprawdę do każdego rodzaju stylizacji i typu włosów. Do klasycznych, prostych sukni sprawdzą się gładkie, lśniące formy na każdej wysokości, proste lub lekko falowane i wyczesane, tak aby kucyk tworzył jedną falę. Do stylizacji na księżniczkę możemy wybrać objętościowe formy oparte na falach 3d, z mocno uniesioną górą i żebrami, lub luźne formy w stylu greckim. Do sukni boho idealnie będą pasowały kucyki na falowanych włosach, w nieładzie, może z elementem kłosa i pasmami puszczonymi luźno przy twarzy.

Mówiąc o naturalnych fryzurach ślubnych nie możemy zapomnieć o koczkach. Lekkie upięcia, na teksturyzowanych włosach, w tym sezonie robimy najczęściej tuż nad karkiem. Mogą być w formie supła lub luźnego ślimaka, żebrowane w wersji bardziej glamour, gładkie dla stylizacji klasycznych, messy w wersji boho.

Dla kontrastu kolejnym trendem, który w dalszym ciągu nie schodzi ze sceny, są bogato żebrowane fryzury w stylu naszych wschodnich sąsiadów, najpopularniejsze w Rosji i na Ukrainie. Misterne upięcia pełne objętości i powietrza robią ogromne wrażenie, jednak nie każda panna młoda ma odwagę i chęć postawić na tak oryginalne uczesanie. Fryzury tego typu świetnie sprawdzą się w stylizacjach na bogato, typu księżniczka, ale też z łatwością można je dostosować do stylu boho, a w przypadku stylizacji klasycznych, mogą stać się głównym elementem wizerunku.

A jakie trendy powoli nas opuszczają? Coraz mniej robi się popularnych w zeszłych sezonach niskich upięć na bazie loków z warkoczem na boku. Ta fryzura była zdecydowanie flagowym upięciem ostatnich lat. Generalnie fryzury na bazie loków nie są teraz największym hitem, stawiamy raczej na fale lub proste, teksturyzowane włosy, oraz na rzeźbione, trójwymiarowe fale oraz żebra.

Mimo że ten rok jest dla nas gorszy zawodowo, możemy świetnie wykorzystać wolny czas, korzystając z wielu szkoleń online, jakie pojawiły się w Internecie w ostatnich miesiącach. Szkoleniowcy masowo zaczęli przenosić swoje materiały do sieci, dzięki czemu nauka nigdy nie była tak prosta. Nie przegapmy tej okazji!

Tekst: Julianna Janczak

ZNAJDŹ NAS: