Bądź otwarta na odcienie blondu!

Kolor blond to jeden z najbardziej wymagających kolorów. Jest ekskluzywny. Potrzebuje nawilżenia, rekonstrukcji, mało tego, również odpowiedniej techniki nakładania koloru i doboru wysokiej jakości produktów.

2020-09-02 11:49:39

By jasny kolor był błyszczący, należy o niego dbać i zaufać styliście, pozwalając mu poprowadzić się za rękę. Każdy z nas, fachowców, wie o czym mowa…

Minęły czasy noszenia białych włosów bez połysku, bez refleksu. Nie ma już miejsca dla nieeleganckiego, płaskiego koloru, nieodbijającego światła. Obecnie na rynku dostępny jest ogrom odcieni blondu. Od pięknej szarości, poprzez beże, perły, aż do pastelowych błękitów. Zachęcam klientów i stylistów do kreatywności i pracy nad klientem, by otworzył się na różne odcienie tego koloru.

Osobowość kobiety odzwierciedlona dzięki kolorom…

Każdy odcień kryje w sobie pewne cechy osobowości kobiety, które poprzez wywiad i poznanie klientki, możemy wydobyć. W zależności od wieku, zawodu, rodzaju strzyżenia, a nawet pory roku, możemy zaproponować jej większą lub mniejszą zmianę odcienia blondu.

Zauważyłam, że kolory zimne, czyste (srebro, szarość, perła, biel) noszą kobiety bardzo zdecydowane, pewne siebie; niezależnie od tego, czy są typem sportowym, czy femme fatale. Taki typ kobiet zachęcam do wprowadzenia fleszy, reflexu, w celu np. połączenia bieli z szarością lub ze srebrem. Kolor nabiera wówczas trójwymiarowości i innego charakteru.

Pielęgnacja przede wszystkim

Często zdarza się, że klientki skarżą się na złą kondycję włosów tuż po ich umyciu. I tu nasza – stylistów – wiedza i praca jest najbardziej potrzebna! Świętością są odpowiednie produkty do mycia, produkty do stylizacji użyte przed suszeniem, dobrane do struktury i stanu włosa oraz kolejny etap, czyli  suszenie i  modelowanie włosów. Podczas suszenia łuski włosów są otwarte i bardziej narażone na urazy mechaniczne. Trzeba o tym pamiętać i odpowiednio zadbać o kondycję włosa podczas wszystkich etapów pracy.

Weźmy, Kochani, odpowiedzialność za nasze blondynki i stańmy się – dosłownie rzecz ujmując – lekarzami ich blondu.
 

Letnie i wiosenne odcienie otulone słońcem

Wiosna i lato to czas pasteli, odcieni oceanu, słońca... By nasze panie mogły mieć te barwy wplecione w swoje fryzury, zadziałamy na ich wyobraźnię... Pomóżmy im wyjść poza ramy jednego odcienia. Każda blondynka gdy ma odpowiednio przygotowany włos, tak naprawdę co miesiąc może mieć inny odcień, bez wpływu na kondycję włosa. To daje jej przewagę i szerszy wachlarz możliwości. Pamiętajmy jednak o wpływie słońca na strukturę włosów! Dbajmy, by latem nasze klientki zmieniły kosmetyki lub wprowadziły dodatkowe, w celu ochrony delikatnego włókna włosa przed słońcem.

Życzę powodzenia, kreatywności i odwagi w koloryzacjach blond.

... moje serce wypełnia sztuka, którą jest fryzjerstwo....
Jagoda Korzeniewska
Global Stylist Award OMC
Brązowy medalista mistrzostw Świata
Mistrz Polski

ZNAJDŹ NAS: