Czy szkolenia online to NOWA ERA EDUKACJI FRYZJERSKIEJ?

Czy edukacja przez internet działa? Czy może ona być efektywna? Dlaczego rozszerzam idee edukacji online? Jak możesz uzyskać lepszy rezultat w swojej codziennej pracy fryzjera i podnieść swój poziom?

2020-11-26 12:11:37

Czy edukacja przez internet działa i czy może być efektywna?

Sporo osób widzi szansę w szkoleniach przez internet. Część ludzi tę wiedzę neguje, kto ma zatem rację? Jak widzimy, rynek fryzjerski przechodzi pewnego rodzaju rewolucję. Duża grupa fryzjerów czerpie garściami wiedzę, inspiruje się darmowymi materiałami edukacyjnymi – poszerzając swój horyzont. Co jest świetne, bo korzystają z możliwości rozwoju. Robią coś w kierunku zwiększania swojej świadomości. Poświęcają czas na rozwój i widzą w tym szansę.

Dlaczego szkolenia przez internet nie zawsze znajdują swoich zwolenników?

Uważam, że rozsądnie jest najpierw spróbować bez żadnych oczekiwań i wtedy podjąć decyzję, czy to jest dla mnie satysfakcjonujące czy też nie. Wydaje mi się, że w warunkach domowych nie każdy ma stworzoną dobrą przestrzeń do edukacji. Istnieje sporo tak zwanych rozpraszaczy (codzienne obowiązki domowe), które nie pozwalają nam się skupić, przerobić danego materiału i zaplanować wdrożenia go w życie zawodowe. Dlatego jeśli mówimy o edukacji online powinniśmy do niej podejść poważnie, jak w szkoleniach stacjonarnych. Przygotować swoją przestrzeń, w której możemy skoncentrować się na treści, korzystać z notatek i od razu nowe rzeczy wprowadzać w pracy. Tak, abyśmy na świeżo pamiętali i wyćwiczyli daną technikę. Wiedza, zwłaszcza online, wymaga samodyscypliny! Jedną z największych korzyści, wynikającą z tej formy edukacji, jest bardzo duża oszczędność pieniędzy oraz czasu. Zobaczmy na moim przykładzie: dzień indywidualnego szkolenia ze mną kosztuje 3500zł, natomiast na moich kanałach social media, np. na Facebooku: https://www.facebook.com/piotr.adaszkiewicz.swiadome.fryzjerstwo/ znajdziecie sporo darmowego materiału, który tylko czeka, aż znajdziesz czas, aby go przerobić.

Na co należy uważać w trakcie szkoleń nie tylko tych online, ale także stacjonarnych?

Uważam, że wiedza może wznieść naszą świadomość na wyższy poziom, ale również może zrobić sporo bałaganu w głowie. Dlatego tak ważne jest filtrowanie wiedzy. 

Dlaczego rozszerzam ideę edukacji online?

Sam przechodziłem drogę, która była kręta. Przepełniona dużą ilością błędów, które powodowały, że nie wiedziałem, czy idę w dobrą stronę w swojej karierze zawodowej.
Uważam, że poprzez moje działania pomagam fryzjerom uczyć się, inspirować w ich drodze do świadomego fryzjerstwa. Widzę w tym ogromną szansę, aby zrewolucjonizować rynek edukacyjny w Polsce i tworzyć materiały edukacyjne z wiedzą na najwyższym poziomie, z której może skorzystać tak naprawdę każdy. Opinie oraz efekty fryzjerów, którzy z nami chcą się rozwijać napędzają najbardziej do tworzenia nowych, innowacyjnych form edukacyjnych.

Jak możesz uzyskać lepszy rezultat w swojej codziennej pracy fryzjera i podnieść swój poziom?

DZIAŁAJ!

Ucz się, popełniaj błędy, próbuj, doświadczaj i znowu się ucz. W zawodzie fryzjera bardzo ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka. Nieustanne doskonalenie umiejętności, podążanie za najnowszymi trendami i samodyscyplina w osiąganiu wyznaczonych celów, pozwolą Ci stać się ekspertem w Twoim fachu. Wprowadzenie trwałych zmian i nabycie nowych nawyków wymaga fundamentu. Fundamentem jest KONTYNUACJA (nabywanie wiedzy) oraz  KONSEKWENCJA czyli jej codzienne wprowadzanie, krok po kroku. Jednym z ważniejszych elementów Twojego efektu jest MENTOR! Osoba, która ma ponad przeciętny zakres wiedzy i umie się nią dzielić! Wracając do naszej samodyscypliny z punktu 1. Tylko od Ciebie zależy, w jakim tempie osiągniesz swoje cele zawodowe, a w jakim edukacyjne. Pamiętaj, wszystko siedzi w głowie – Ty nią kierujesz.

BONUS

Przedpremierowo na moim facebooku: https://www.facebook.com/piotr.adaszkiewicz.swiadome.fryzjerstwo/ lada chwila pojawi cię cykl nowego programu edukacyjnego z technik rozjaśniających, wykorzystywanych w najlepszych akademiach szkoleniowych na świecie!

Mam nadzieję, że do zobaczenia.
 

Tekst: Piotr Adaszkiewicz

Piotr Adaszkiewicz – założyciel Pracowni CUTCUT HAIR GRAVITY oraz Męskiej Pracowni CUTCUT w Poznaniu. Jest także jednym z założycieli sklepu on-line Pomadziarz.

Projekty: współpraca z reklamą VERSACE, kalendarz dla marki Sebastian Professional, autorska kolekcja GRAVITY i wiele innych. Z branżą szkoleniową ma styczność od 20 roku życia. Koncept edukacyjny przełożył na tworzących w pracowni CutCut, wspierając wszystkich swoim wieloletnim doświadczeniem, aby każdy mógł szlifować własne umiejętności. Inspiracje i naukę rozwija w londyńskich akademiach szkoleniowych.

CEL: wiem, że jestem tutaj po coś więcej, dlatego czuję się w obowiązku, aby robić duże rzeczy w naszej branży dające wartość lub inspirację. To, co zrobiliśmy w 2.5 roku, odkąd powstał koncept CutCut, jest zaledwie początkiem naszych działań.

 

 

ZNAJDŹ NAS: