Jaką maszynkę do strzyżenia włosów wybrać?

Maszynka do strzyżenia włosów to nie tylko niezbędne narzędzie pracy fryzjera. Obok nożyczek i innych artykułów fryzjerskich jest to podstawowe wyposażenie salonów fryzjerskich i barbershopów. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli takich urządzeń. Jaki rodzaj maszynki do strzyżenia włosów wybrać by cieszyć się jego funkcjonalnością?

2021-07-07 12:13:17

Maszynka do strzyżenia zasilana sieciowo

Maszynki do włosów zasilane sieciowo z pewnością zapewniają stałą moc pracy, dzięki czemu strzyżenie włosów jest bardziej dokładne. Urządzenia te są stosunkowo lekkie, ponieważ nie posiadają akumulatora, który dodatkowo zwiększa ich wagę. Tego typu maszynki do włosów są również z reguły tańsze, niż urządzenia, które posiadają akumulator. Jednak nie są one pozbawione wad. Maszynki wyposażone są w kabel, który należy podłączyć do sieci, co może w pewnym stopniu ograniczać swobodę ruchów. Ponadto z takiej maszynki do włosów można korzystać jedynie w miejscach z dostępem do prądu. Nie mniej jednak urządzenie na kablu nigdy nie zaskoczy fryzjera słabnącą mocą strzyżenia. Jedną z najmocniejszych maszynek sieciowych na rynku jest Horstator Piccolo 55.

Maszynki do strzyżenia włosów akumulatorowe

Akumulatorowa maszynka do włosów to bardzo popularna opcja. Największą jej zaletą, jest to, że można z niej korzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Urządzenie jest wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie posiada kabla, który krępowałby ruchy. Przy zakupie tego typu maszynki do strzyżenia włosów warto zwrócić uwagę na rodzaj akumulatora. W tańszych urządzeniach dostępne są zazwyczaj baterie niklowo-metalowo-wodorkowe (Ni-Mh). Przed ich pierwszym użyciem zazwyczaj zaleca się ładowanie przez dłuższy czas – zwykle jest to 12-16 godzin. W przeciwnym wypadku z czasem pojemność takiej baterii zacznie spadać. W droższych modelach, które wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe (Li-lon), nie występuje tak zwany efekt pamięci, co oznacza, że nie ma potrzeby ładowania ich przez tak długi czas.

Akumulatorowa maszynka do strzyżenia włosów oprócz zalet posiada także wady. Najważniejszą jest czas jej pracy, który uzależniony jest od pojemności akumulatora. Wraz z jego rozładowywaniem spada również efektywność samego urządzenia. Podczas użytkowania należy także pamiętać o konieczności naładowania maszynki, tak aby w środku strzyżenia nie wystąpiła przykra niespodzianka w postaci rozładowania baterii.

Maszynka do włosów akumulatorowo – sieciowe

Tego typu urządzenie stanowi połączenie zalet maszynki sieciowej oraz akumulatorowej. W przypadku wyczerpania się akumulatorów, wystarczy podłączyć ją do sieci, by zapewnić jej ciągłość pracy. Jest to najbardziej uniwersalna opcja, dająca jednocześnie swobodę oraz stabilność pracy urządzenia sieciowego.

Profesjonalna maszynka do strzyżenia, czy też ta używana przez amatorów w domu musi charakteryzować się określonymi parametrami, tak aby jej praca była niezawodna. W dzisiejszych czasach rynek oferuje szeroką gamę produktów, dlatego przed zakupem warto dokładnie przeanalizować oferowane urządzenia, tak aby znaleźć produkt, który spełni w stu procentach nasze oczekiwania. Jednym z polecanych rozwiązań są maszynki Moser, które gwarantują wysoką jakość przy konkurencyjnej cenie.

ZNAJDŹ NAS: