Jednorazowe artykuły fryzjerskie i ich zalety

Wizyta w salonie fryzjerskim jest przez klienta coraz częściej traktowana w kontekście przyjemności i oderwania się od codziennej rzeczywistości. Oczekiwania względem fryzjerów również są coraz większe. Klienci zwracają uwagę nie tylko na jakość wykonanego zabiegu i jego efekty, ale też na sposób, w jaki są traktowani i obsługiwani.

2021-11-30 12:55:18

Wizyta w salonie fryzjerskim jest przez klienta coraz częściej traktowana w kontekście przyjemności i oderwania się od codziennej rzeczywistości. Oczekiwania względem fryzjerów również są coraz większe. Klienci zwracają uwagę nie tylko na jakość wykonanego zabiegu i jego efekty, ale też na sposób, w jaki są traktowani i obsługiwani. Duże znaczenie mają dla nich czystość w salonie, higiena pracy i indywidualne podejście do każdego klienta. We wszystkich tych obszarach znaczącą rolę odgrywają jednorazowe artykuły fryzjerskie.

Jednorazowe artykuły fryzjerskie to przede wszystkim higiena

W salonie fryzjerskim powinny panować sterylne warunki pracy, ponieważ są zabiegi, gdzie mamy bezpośredni kontakt ze skórą drugiego człowieka, co sprzyja rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Aby tego uniknąć, stosuje się jednorazowe rękawiczki, peleryny fryzjerskie czy kołnierzyki fryzjerskie. Są to jednorazowe artykuły fryzjerskie, które zmieniamy przy każdym kolejnym kliencie. Ważne jest, aby nie używać ich wielokrotnie. Po każdym użyciu zdejmujemy i wyrzucamy do pojemników na odpady.

Artykuły jednorazowego użytku to sterylna czystość

Jednorazowe artykuły fryzjerskie pomagają w utrzymaniu należytej czystości w salonie. W tym celu korzystamy m.in. z celulozowych ręczników jednorazowych, które znalazły też swoje zastosowanie w osuszaniu włosów klientów. Wyróżniają się doskonałą chłonnością, dzięki czemu szybko i dokładnie możemy pozbyć się nadmiaru wody. Używając jednorazowych peleryn, zabezpieczamy ubranie i odsłonięte obszary ciała klientów m.in. przed zabrudzeniami podczas koloryzacji czy innych zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem pozostawiających ślady produktów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vWhA0294Ce8

 

Stosując artykuły jednorazowe, oszczędzasz czas

Wiele jednorazowych artykułów fryzjerskich ma swoje odpowiedniki w artykułach wielorazowych. Przykładem są ręczniki celulozowe do osuszania włosów, które zastępujemy niekiedy zwykłymi bawełnianymi. Podobnie jest w przypadku wielorazowych fartuchów fryzjerskich, a nawet rękawiczek. Wymagają one częstego prania. Tak naprawdę ręczniki bawełniane po każdym użyciu powinno odkładać się do koszy z brudnymi artykułami i nie powinno się ich używać ponownie przy innym kliencie. Jest więc to dodatkowy obowiązek wymagający większego nakładu pracy. Takie ręczniki czy fartuchy musimy uprać, wysuszyć, a czasem nawet wyprasować.

 

Niskie koszty jednorazowych artykułów we fryzjerstwie

Jednorazowe artykuły fryzjerskie są zdecydowanie tańsze od wielorazowych, nawet jeżeli uwzględnimy ich większą częstotliwość zakupu. Trzeba mieć świadomość, że wielorazowe artykuły też się zużywają i należy je wymieniać. Ich zakup związany jest ze zdecydowanie większymi kosztami. Trwałe zabrudzenie na ręczniku powoduje, że należy go wymienić. Czasem zdarza się, że następuje to już po pierwszym czy drugim użyciu. To z kolei przekłada się na większe wydatki.

Profesjonalna, indywidualna obsługa

Każdy klient chciałby być dobrze obsłużony. Oczekuje on coraz częściej indywidualnego podejścia i naprawdę wyjątkowego traktowania. Znacznie lepiej poczuje się, kiedy otrzyma swoją własną pelerynę, która nigdy wcześniej nie była używana. Będzie też miał poczucie większej higieny, jeżeli jego włosy po umyciu zostaną osuszone jednorazowym ręcznikiem, a nie bawełnianym po poprzednim kliencie. Już nawet zmiana rękawiczek przez fryzjera jest dla niego sygnałem, że ceni się go oraz traktuje w bardziej spersonalizowany sposób. To skutkuje wyraźnie lepszą opinią i większą szansą na zaufanie i wzrost liczby klientów.

Jednorazowe artykuły fryzjerskie pozwalają skuteczniej i łatwiej zadbać o czystość i higienę w salonie. Tym samym przyczyniają się one w znaczącym stopniu do kreowania pozytywnego wizerunku firmy i poszerzania grona zaufanych i zadowolonych klientów.

 

 

ZNAJDŹ NAS: