Fryzjer NATURAlny, czyli kto?

Mycie, strzyżenie, farbowanie to codzienna rutyna każdego z fryzjerów. Do tego dochodzi presja czasu, stres, pośpiech, często wręcz taśmowe obsługiwanie klientów dla osiągniecia większego zysku. Niejednokrotnie koszem własnego zdrowia. Do tego dochodzą jeszcze choroby zawodowe. Ale czy tak naprawdę musi być? Czy ten wspaniały zawód, tak ceniony w przed setkami lat, musi ponosić aż takie koszty? Wydawałoby się że tak, ale na szczęście istnieje alternatywa, która szanuje wykonywującego tę profesję fryzjera, klienta i Naturę: to fryzjerstwo NATURAlne!

2022-07-05 12:35:14

Praca fryzjera NATURAlnego jest przede wszystkim holistyczna. Wiodącą rolę odgrywa najwyższej jakości doradztwo, w oparciu o konsekwentnie naturalne kosmetyki CULUMNATURA, marki istniejącej na rynku od 1996roku. Wiedza o zależnościach pomiędzy stanem włosów i skóry a odżywianiem oraz stylem życia, pomagają fryzjerowi lepiej wczuć się w sytuację siedzącej naprzeciw osoby.

Konsultacje z klientem wykraczają poza temat odpowiedniej fryzury: na przykład, jeśli skóra głowy jest podrażniona, zostają przeanalizowane wszystkie dotychczas stosowane produkty do pielęgnacji lub fryzjer daje wskazówkę, na co powinno się zwrócić uwagę w odżywianiu.

Wiedza to podstawa

Aby zaoferować klientom tak kompleksową poradę, potrzebna jest do­głębna wiedza obejmująca nie tylko działanie kosmetyków w pełni na­turalnych (różniące się znacznie od produktów konwencjonalnych), ale też funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz zależności pomiędzy stylem życia, odżywianiem a stanem skóry i włosów. Dlatego CULUMNATURA oferuje holistyczne wielomodułowe szkolenia, podczas których fryzjerzy i kosmetyczki otrzymują swoje najważniejsze narzędzie pracy – know how. Założona w tym celu międzynarodowa Akademia CULUMNATURA oferuje szkolenia najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty: na rynku polskim SUS 2.0 Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, na rynku niemieckim ISO 21001 : 2018.

Inne oblicze usługi  

Podstawową różnicą w porównaniu z pracą w konwencjonalnym sa­lonie jest poszanowanie czasu. Ponieważ w salonie naturalnym klient przychodzi wyłącznie na umówiony wcześniej termin, ten czas oraz całą uwagę poświęca się wyłącznie jemu. Fryzjerstwo NATURAlne to praca wyłącznie z konsekwentnie naturalnymi produktami do pielęgnacji skóry i włosów oraz farbami roślinnymi do włosów, a także filozofią i zgodnym z Naturą stylem życia. Często staje się ono inspiracją nie tylko dla już świadomych klientów, ale też tych poszukujących nowej drogi. Praca w harmonii w pachnącym ziołami i Naturą salonie otwiera umysł i pozwala nie tylko samemu fryzjerowi, ale i jego klientom, poczuć wdzięczność, szacunek do siebie jak również do tego, co oferuje Matka Ziemia, jednocześnie chroniąc środowisko, dzięki niestosowaniu chemicznych, syntetycznych produktów.  

Szansa dla fryzjerów dotkniętych chorobą zawodową

Fryzjerstwo NATURAlne i stosowanie kosmetyków CULUMNATURA otwierają nie tylko nowe horyzonty oraz inne spojrzenie na usługę, ale też są szansą dla wszystkich tych, którzy cierpią na chorobę zawodową spowodowaną stosowaniem konwencjonalnych produktów fryzjerskich. Konsekwentnie naturalne kosmetyki CULUMNATURA oraz roślinne farby do włosów chronią i wspierają zdrowie, a co najważniejsze pozwalają bez obaw dalej pracować w salonie lub niejednokrotnie powrócić do ukochanego zajęcia. Same kosmetyki są pielęgnacją dla skóry, a farby roślinne nie wydzielają żadnych szkodliwych zapachów ani substancji oraz mają dobroczynne działanie dla fryzjerów i ich klientów. Jednym słowem, NATURA DLA ZDROWIA WSZYSTKICH.

Jeśli chcesz zostać fryzjerem NATURAlnym oraz dowiedzieć się więcej na temat CULUMNATURA i jej Akademii, zapraszamy na stronę www.culumnatura.pl lub skontaktuj się z nami osobiście na polska@culumntura.at.

 

ZNAJDŹ NAS: