3 błędy w pielęgnacji włosów, które prawdopodobnie popełniasz.

Mimo wieloetapowej pielęgnacji czujesz, że Twoje włosy są dalekie od ideału? Próbowałaś już wszystkiego- regularnie stosujesz odżywki, wcierki i dalej nie widzisz efektu? Wina leży najprawdopodobniej po stronie podstawowej pielęgnacji. Każda z nas używa szamponu, ale nie każda wie, jak prawidłowo go zaaplikować. Poznaj 3 błędy pielęgnacji wg fryzjera gwiazd i kolorysty - Piotra Sierpińskiego, które najprawdopodobniej popełniasz!

2022-08-02 09:55:17

MYJESZ NIEWŁAŚCIWIE SWOJE WŁOSY

Słyszałaś o metodzie kubeczkowej? Nigdy nie aplikuj szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Rozcieńcz produkt wraz z wodą i dopiero nałóż powstałą mieszankę na głowę. Nie skupiaj się na długości włosów, w ich myciu najważniejsze jest oczyszczenie skalpu i włosów u samej nasady. Właśnie tam zbierają się wszystkie zanieczyszczenia i nadmiar łoju. Dodatkowo, zwróć uwagę na sposób mycia - nie masuj skóry okrężnymi ruchami, najlepsza z metod polega na delikatnym masowaniu opuszkami w linii prostej.” Nie trzyj i nie drap skóry głowy, w ten sposób ją podrażniasz, a dodatkowo osłabiasz cebulki. Co ważne, pamiętaj o dwukrotnym myciu włosów - pierwsze mycie, to mycie wstępne, dopiero drugie nałożenie szamponu ma właściwości pielęgnacyjne. Zwróć też uwagę na temperaturę wody - spłukiwanie gorącym strumieniem aktywuje gruczoły produkujące nadmiar sebum. Najbardziej optymalna temperatura to około 36,6 stopni, czyli tyle, ile wynosi temperatura ciała. - Problem ten wydaje się być błahy, bo przecież mycie włosów nie powinno wymagać szczególnej techniki, w rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji - tłumaczy specjalista w przedłużaniu włosów, Piotr Sierpiński.

ZAWIJASZ W RĘCZNIK

To bardzo częsta praktyka, powielana przez kobiety z pokolenia na pokolenie, jednak pamiętaj - mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia. Włosy zawinięte w ręcznik są pozbawione powietrza, przez co stają się nieświeże, matowe i pozbawione blasku, a tarcie ręcznikiem nie jest odpowiednim sposobem na ich osuszenie. 

Do tego celu możesz użyć np. ręcznik papierowy, bawełnianą koszulkę lub specjalny turban. Pamiętaj, że użycie tych produktów służy jedynie odsączeniu wody z włosów. - Najgorsze, co można zrobić dla swoich świeżo umytych włosów to zawinąć je w ręcznik i pozostawić w tym stanie na kilkadziesiąt minut - dodaje Piotr Sierpiński.

NIE STOSUJESZ ODŻYWKI Istotny element w codziennej pielęgnacji to stosowanie odżywki. “Jest to równie ważny etap, co mycie włosów szamponem” - podkreśla Piotr Sierpiński. Należy pamiętać, że odżywka powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju włosów oraz ich porowatości, a stosowanie niewłaściwej może zaburzyć równowagę PH. Odżywkę aplikujemy po odsączeniu wody z włosów, stosując na całej długości włosów z pominięciem ich nasady! Aplikacja na skórę głowy przyczyni się do jej podrażnienia i obciążenia. Zanim użyjesz dany produkt, zapoznaj się z jego etykietą, producent podaje tam informacje m.in. o czasie, który powinnaś trzymać odżywkę na włosach. - Podstawy pielęgnacji włosów to nie jest czarna magia, dzięki odpowiedniej technice, regularności i sumienności jesteście w stanie same zadbać o piękno swoich włosów - podsumowuje Piotr.

Piotr Sierpiński - stylista fryzur gwiazd, specjalista w przedłużaniu włosów, kolorysta, zdobywca rekordu Guinessa w najszybszym przedłużaniu włosów, właściciel luksusowego atelier Piotr Sierpiński Hair w Poznaniu uznanego przez magazyn Gala za najlepsze miejsce Beauty w 2019 i 2020 roku.

ZNAJDŹ NAS: