Trychologia we fryzjerstwie – przyszłość, która nadeszła

Żyjemy w czasach, w których nastąpiła rewolucja we fryzjerstwie. Uświadomiliśmy sobie, że praca fryzjera nie może ograniczać się wyłącznie do dbania o widoczną część włosa; powinna obejmować również skórę głowy i mieszki włosowe.

2020-06-25 09:48:18

Coraz więcej osób zdało sobie sprawę z tego, że powszechnie stosowane, inwazyjne, chemiczne zabiegi fryzjerskie w znacznym stopniu działają niekorzystnie na włosy i skórę głowy. Doprowadzają do poważnych problemów, takich jak wypadanie włosów czy ostre stany zapalne skóry głowy. Włosy ulegają uszkodzeniu po zabiegach chemicznych, takich jak: koloryzacja, rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Jeżeli dołoży się do tego niewydolność organizmu, który z powodów chorobowych w coraz trudniejszym środowisku nie jest w stanie utrzymać prawidłowej pracy cebulek, czy całego systemu skórno-włosowego na głowie, to powstaje problem, z którym trzeba sobie poradzić. W wyniku poszukiwań rozwiązań niwelujących te przypadłości, narodziła się nowa dziedzina będąca na pograniczu medycyny estetycznej, dermatologii i fryzjerstwa – trychologia.

Trychologia skupia się na szczegółowej diagnostyce i poszukuje najlepszych rozwiązań wspomagających zdrowie włosów i skóry głowy. Bazuje na preparatach opartych na sprawdzonych i odpowiednio wyselekcjonowanych substancjach organicznych, które wspomagają nasz metabolizm.

Trychologia fryzjerska to nowy etap, w którym mówimy: „stop” parabenom, SLS, siarczanom, amoniakom, chlorkom, nadtlenkom wodoru, aldechydom itp. Firmy produkujące kosmetyki fryzjerskie, jak również firmy farmaceutyczne, zaczęły produkować tzw. dermokosmetyki i preparaty o składach, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na rynku powstało wiele gabinetów trychologicznych, w których specjaliści skupili się na pracy ze skórą głowy i mieszkami włosowymi. Głównymi ich klientami są osoby zmagające się z keratozami skórnymi, czyli stanami zapalnymi, łysieniem, wypadaniem włosów. Specjalizują się w podawaniu preparatów przeznaczonych do stosowania podskórnego, czy w przeszczepach mieszków włosowych. Fryzjer, który najczęściej spotyka się z włosami, długo był pomijany i pozyskanie przez niego odpowiedniej wiedzy i preparatów do pracy było zbyt słabo eksponowane.

Przyszedł czas na trychofryzjerów – znakomicie radzących sobie z włosami, a jednocześnie, potrafiących w fachowy sposób ocenić stan skóry głowy i włosów, a nawet ustalić w podstawowym zakresie przyczynę stanu niepożądanego, z jakim mają do czynienia. W salonie zaopatrzonym w odpowiedni sprzęt, preparaty fryzjerskie i dermokosmetyki, trychofryzjer z powodzeniem będzie pomagał w pielęgnacji skóry głowy, zapobiegał wszelkim zmianom chorobowym czy wypadaniu włosów. W odpowiedni sposób zaopiekuje się uszkodzonymi włosami, a zabiegi fryzjerskie przestaną być jedną z przyczyn powstawania niechcianych schorzeń na głowie. Do tego celu potrzebne jest jednak stosowanie kosmetyków pozbawionych szkodliwej chemii. Konieczne jest zaopatrzenie salonu w preparaty bazujące na organicznych składnikach. W takim zestawie produktów fryzjerskich trzeba pamiętać o farbach do włosów, które zmieniają kolor włosów, a jednocześnie poprawiają ich kondycję. Konieczne będą też maski, odżywki i oleje organiczne wzbogacone o aminokwasy i proteiny roślinne, które potrafią uzupełnić ubytki w uszkodzonych włóknach włosowych. Trzeba pamiętać o zaopatrzeniu się w pełną gamę preparatów opartych na esencji olejków eterycznych, które zwalczają najtrudniejsze keratozy na skórze głowy, pobudzają układ krwionośny, aby ten intensywniej dotlenił naczynia włosowate cebulek. Zestawy wzbogacone o roślinne komórki macierzyste, przydadzą się jako dodatki odżywcze dla naszego układu immunologicznego.

Prezentujemy naszą propozycję przetestowaną w salonie Eko Fryzjer Trycholog na bazie ponad 2,5 tys. klientów.

Dystrybutorem pełnej gamy produktów jest Akademia Gabriel z siedzibą w Kaliszu.

Demeral to włoski producent kosmetyków opartych na organicznych i naturalnych składnikach, które znakomicie wpisują się w obecnie panujący trend dbania o zdrowie na głowie.

Wykonaj 3 etapy – koloryzację, pielęgnację i oczyszczanie:
1. Physiacolor – NOWA, INNOWACYJNA TECHNOLOGIA W KOLORYZACJI.

http://www.akademiagabriel.pl/

2. PNH – WYJĄTKOWY RYTUAŁ UTRWALAJĄCY KOLOR I REGENERUJĄCY STRUKTURĘ WŁOSA.
3. PHYSIA OE DETOKSYKACJA – LINIA OPARTA NA OLEJKACH ETERYCZNYCH, KTÓRA OCZYSZCZA I WSPOMAGA WŁOSY ORAZ SKÓRĘ GŁOWY

Fryzjerstwo uzupełnione o zabiegi trychologiczne to nowa, lepsza jakość usług w salonach fryzjerskich. Trychofryzjer pomaga dziś klientom podejmować bardziej świadomie decyzje dotyczące tego, co dla ich włosów i skóry głowy jest najlepsze. Zacznij od koloryzacji, która sprawi, że włosy i skóra głowy Twoich klientów zostaną pozbawione:

  • toksycznej chemii wnikającej w organizm,
  • alergicznych odczynów na skórze głowy,
  • kruszących się włosów,
  • uszkodzonych cebulek włosowych,
  • nienaturalnych i nietrwałych pigmentów we włosach.

Physiacolor – NOWA, INNOWACYJNA TECHNOLOGIA W KOLORYZACJI

http://kosmetyki.akademiagabriel.pl/

Physiacolor to profesjonalna, nietoksyczna, przyjazna dla skóry głowy koloryzacja gwarantująca pełen blasku kolor. Produkt permanentnie pokrywa każdy rodzaj włosów, w tym siwych i uszkodzonych po zabiegach chemicznych. Formuła oparta na olejkach eterycznych (słonecznik, zielone oliwki, cytryna, grejpfrut, mandarynki) uzupełniona w proteiny pszenicy i naturalne roślinne polimery 3D, połączona z oksydantem tzw. słodką wodą bez amoniaku, pozwala znakomicie pielęgnować włosy i zapobiega uszkodzeniu warstwy rogowej skóry głowy. Teraz możesz swoim klientom zapewnić pełen komfort bez podrażnień i brzydkiego zapachu podczas wizyty w Twoim salonie.

PNH – WYJĄTKOWY RYTUAŁ UTRWALAJĄCY KOLOR I REGENERUJĄCY STRUKTURĘ WŁOSA

PNH to innowacyjny i niesamowicie skuteczny rytuał pielęgnacji oraz regeneracji włosów. Technologia oparta na oleju z zielonych oliwek, polimerach roślinnych 3D i aminokwasach roślinnych, osadzona w kwaśnym pH utrwala pigmenty, wzmacnia wiązania siarczkowe i znakomicie nawilża włos nanocząsteczkami olejowymi. Efekt: włosy mają znakomitą kondycję i niepowtarzalny blask.

PHYSIA OE DETOKSYKACJA – LINIA OPARTA NA OLEJKACH ETERYCZNYCH, KTÓRA OCZYSZCZA I WSPOMAGA WŁOSY ORAZ SKÓRĘ GŁOWY

W innowacyjnej formule pielęgnacji włosów i skóry głowy należy pamiętać o naprawieniu szkód spowodowanych inwazyjnymi zabiegami stosowanymi wcześniej na skórze głowy. Physia OE DETOKSYKACJA to formuła enzymów eterycznych, które w sposób nieinwazyjny oczyszczają warstwę rogową skóry głowy. Enzymy rozpuszczają toksyny, które wnikają w tkankę naskórka, a olejki eteryczne nawilżają i pobudzają układ krwionośny. Szybkie uzupełnienie tlenu w naczyniach włosowatych ma istotny wpływ na pracę gruczołów łojowych i prawidłowy rozwój cebulek włosowych.

Tekst: Grzegorz Sosnowski - Trychofryzjer

Grzegorz Sosnowski: Nazwę Trychofryzjer nadałem sobie sam i będę namawiał wszystkich fryzjerów, aby obrali taki kierunek. Wieloletnie poszukiwania i doświadczenia fryzjerskie pozwoliły mi spojrzeć na włosy i ich traktowanie z innej perspektywy. Jestem przekonany, że droga, którą wybrałem, jest słuszna, a najlepszym na to dowodem są zadowoleni klienci, którzy często po pierwszej wizycie w Eko Fryzjer Trycholog mówią: „dlaczego ja wcześniej tego nie wiedziałem?!”. Od ponad 20 lat pracuję jako stylista, a od 15 lat profesjonalnie zajmuję się trychologią i problemami skóry głowy. Patrząc na całą moją drogę zawodową wiem, że na naukę nigdy nie jest za późno, a zdobywanie wiedzy, którą potem można dzielić się z innymi, to wielka przyjemność, a nie praca.

Moje motto: Fryzjerstwo jako sztuka i pasja, połączona z rozsądkiem, przekształcana świadomie w kreowaniu potrzeb klienta.

ZNAJDŹ NAS: