Festiwalowa osiemnastka

18. edycja Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair już za nami. Tysiące zwiedzających oraz kilkudziesięciu wystawców zgromadzonych w nowoczesnej hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego przez dwa dni wymieniało się wiedzą i pasją na temat fryzjerstwa.

2018-11-07 11:47:13

W tym roku organizatorzy postawili na edukację. Sobota była zdecydowanie biznesowa i praktyczna, zwiedzający mogli wziąć udział w precedensowym wydarzeniu na Scenie głównej – Academy Day, podczas którego w trakcie pierwszego dnia targów występowały najbardziej znane akademie fryzjerskie z całego kraju. Gościliśmy Annę Zenkovską, Barber Expert Academy, czyli Piotra Staszewskiego i Damiana Zakrzewskiego, Kreator Academy na czele z Beatą Bromboszcz, Lucjanem Szajbelem oraz Ireneuszem Harbuzem, Akademię Prosalon, Damiana Dudę z marką Cotril, Akademię Puchałka oraz gościa specjalnego – Carlo Iacullo. Patronem merytorycznym i współorganizatorem wydarzenia był portal Fryzjerzy.com.

Świetną inicjatywą było wydarzenie biznesowe, które zgromadziło kilkudziesięciu uczestników głodnych wiedzy na temat zarządzania – Salon Success, do którego organizatorzy zaprosili m.in. Macieja Maniewskiego. Poruszane tematy dotyczyły ściśle rozwoju swojej marki poprzez m.in. szkolenia, zarządzanie pracownikami, skutecznego działania w social mediach oraz kontrolowania finansów. Patronat nad wydarzeniem objął Versum oraz Kurier Fryzjerski.

Przez cały dzień na scenie Edu Stage odbywały się pokazy w formie look&learn, które zgromadziły fanów edukacji krok po kroku. Swoje możliwości zaprezentowały marki Philip Martin`s, Pivot Point, Cyrulik Śląski, Damian Duda z marką Cotril oraz Paweł Dudek.

Bez wątpienia szczególnym atutem targów było takie ułożenie wszystkich elementów organizacyjnych i programowych, aby tworzyły one harmonijną całość i sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś atrakcyjnego i interesującego dla siebie.

Festiwalowa niedziela była zdecydowanie gratką dla fanów sztuki fryzjerskiej i artyzmu. Na scenie głównej Show&Artist królowały pokazy kreatywnych i pełnych pasji i miłości do zawodu stylistów. To tu największe sławy fryzjerstwa przedstawiły oryginalne fryzury wraz z całą magiczną otoczką show. Mogliśmy podziwiać m.in. Macieja Maniewskiego, Akademię Nabrdalik, Roberta Wypycha ze zdumiewającym pokazem Imperatix, wspaniały mistrzowski team Dobrava House of Hair czyli Dobrawę Piękos-Szymańską, Rafała Krajewskiego oraz Katarzynę Banach, dynamiczny pokaz fryzjerstwa artystycznego Subtil International Team z Pawłem Serkisem, Iwoną Ostrowską, Małgorzatą Czarnecką-Syrakowską, Hanną Działoszyńską-Trybałą i Rafałem Burym oraz tajemniczy pokaz The Mystery Barbers. Na scenie odbyła się również 5. Edycja Fryzjermanii, zorganizowana przez portal Modnewłosy.pl. 

Każde przepiękne widowisko na Scenie Głównej warte było obejrzenia i nagrodzenia burzą oklasków, a na koniec gromkie brawa trafiły również do laureatów Międzynarodowych Mistrzostw Fryzjerskich Top City, w których startowało kilkudziesięciu zawodników w trzech konkurencjach: Top City Bob, Top City Barber i Top City Wedding. Różnorodność konkurencji, bogactwo nagród ufundowanych przez sponsorów, ale przede wszystkim – skład komisji konkursowych z roku na rok coraz widoczniej wpływają na atrakcyjność i prestiż imprezy. W tym roku w jury zasiedli zasłużeni i utytułowani fachowcy w swojej branży, wśród których nie zabrakło zdobywców medali w światowych, europejskich i polskich mistrzostwach fryzjerskich. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział, życząc sukcesów w następnych edycjach konkursów.

Już teraz zapraszamy na 19. edycję tej wyjątkowej imprezy do serca Katowic, do obiektu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w terminie 23-24 listopada 2019. Spotkajmy się w Katowicach ponownie za rok!

 

Zredagowane na podstawie materiałów prasowych firmy WATS

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: