Inauguracja współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu

Na długo przed tym, jak takie hasła jak zrównoważony rozwój, bio czy fairtrade pojawiły się na ustach całego świata, CULUMNATURA® już to wszystko realizowała. Konsekwentnie – od skóry, aż po włosy.

2019-02-07 08:21:32

Z tą samą konsekwencją CULUMNATURA® coraz szerzej wkracza na rynek polski. W przekonaniu, że najlepiej zarażać pasją i zbierać doświadczenie od najwcześniejszych lat, austriacki producent w pełni naturalnych kosmetyków i szkoleniowiec organicznej pielęgnacji rozpoczął pierwszą w Polsce współpracę ze szkołą przygotowującą do zawodu fryzjera – z Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Uroczysta inauguracja odbyła się 17 stycznia 2019, a połączona była z szeregiem prezentacji i atrakcji zarówno dla uczniów szkoły, jak i zaproszonych gości – profesjonalistów i osobistości ze świata fryzjerstwa.

Naturalne fryzjerstwo nie jest już trendem, a przyszłością zawodu, co doskonale wiedzą organizatorki tego szczególnego spotkania – Iwona Leńczowska i Sylwia Mikołajczak. Na ich zaproszenie do imponującego budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu zawitała międzynarodowa delegacja CULUMNATURA® z Dyrektor marki na Polskę na czele – Anną Moser. Już od progu cały nasz zespół przywitał pan Dyrektor Wiesław Filipiak.

Inaugurację współpracy szkoły z Akademią CULUMNATURA® rozpoczęło uroczyste spotkanie w gabinecie dyrektora z przedstawicielami szkoły i delegacją austriacką. Wtedy też nastąpiło formalne dopełnienie warunków przyszłej działalności – podpisanie umowy o współpracy. Od tego momentu uczniowie – przyszli adepci zawodu fryzjera będą mieli możliwość zgłębiania zasad naturalnej pielęgnacji skóry i włosów, roślinnej koloryzacji, a także poznają całą gamę naturalnych produktów CULUMNATURA®, co pozwoli im w przyszłości wyróżnić się na polskim rynku, a także zapewnić swoim przyszłym klientom profesjonalne i skuteczne zabiegi i doradztwo.

Z bogatego programu inaugurującego spotkania oraz z kontaktu z przybyłą do Wrocławia kadrą szkoleniową Akademii CULUMNATURA®CULUMNATURA® mieli możliwość skorzystać zarówno uczniowie ZSZ nr 5, co też tłumnie uczynili, ale także specjalnie zaproszeni gości. Wśród nich z radością powitaliśmy między innymi autorkę podręczników szkolnych z zakresu fryzjerstwa Zuzannę Sumirską, Joannę Smętkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach oraz Iwonę Hnatiuk z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.

Z entuzjastycznym odbiorem ze strony przybyłych gości spotkała się prezentacja pani Dyrektor marki CULUMNATURA® na rynek polski - Anny Moser, w której przedstawiła ona filozofię, historię działalności, główne cele i wartości, którymi kieruje się marka. Z jeszcze większym entuzjazmem i uśmiechem przyjęto specjalnie na tę okazję nakręcony krótki filmik, w którym założyciele i właściciele marki - Astrid i Willi Luger przekazali swoją radość z rozpoczętej współpracy, używając przy tym kilku znanych im słów w języku polskim.

Imponującą historię i rozległą działalność Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu poznaliśmy w trakcie wystąpień Dyrektora Szkoły Pana Wiesława Filipiaka oraz Iwony Leńczowskiej, która wraz z Sylwią Mikołajczyk stworzyły w szkole specjalną pracownię ekologiczną. To właśnie tutaj, w ramach zajęć popołudniowych, odbywają się m.in. kursy farbowania farbami roślinnymi, warsztaty tworzenia kosmetyków i pielęgnacji naturalnymi metodami. W ramach zajęć organizowane są także wyjazdy na łono natury, w trakcie których uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zielarstwa, ekologii i pszczelarstwa. Dzięki takim inicjatywom ZSZ nr 5 zyskał tytuł Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości.

Uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość zapoznania się z produktami CULUMNATURA®- zarówno produktami pielęgnacyjnymi, jak i roślinnymi farbami i akcesoriami. Przedstawiła je reprezentacja kadry szkoleniowej marki – Cornelia Raudisch, na co dzień prowadząca własny naturalny salon fryzjerski w Niemczech i Marzena Pawełczyk – właścicielka naturalnego salonu kosmetycznego w Warszawie. Obie panie nie tylko zaprezentowały gamę produktową, ale także przekazały na rzecz szkoły paczkę startową CULUMNATURA®, w której znalazły się kosmetyki i akcesoria, z których podczas przyszłych zajęć będą korzystali uczniowie szkoły. Specjalne podarunki trafiły ponadto do zaproszonych gości.

Po kolorowym, wegańskim lunchu, który przygotowali uczniowie ZSZ nr 5, a który oparli na regionalnych produktach i własnoręcznie wypiekanym chlebie, wszyscy zgromadzeniu udali się do pracowni ekologicznej, w której szkoleniowcy CULUMNATURA® zaprezentowali szczególny sposób szczotkowania włosów oraz ich mycia i pielęgnacji. Jeszcze długo po opuszczeniu pracowni przez uczniów szkoły toczyły się branżowe rozmowy i doradztwo z przybyłymi gośćmi i kadrą nauczycielską.

- Było nam ogromnie miło przybyć do Wrocławia i stać się częścią nauczania zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 5. Mamy nadzieję, że wzajemna współpraca będzie się stale rozwijać, a młodzi fryzjerzy wrocławscy odkryją w sobie pasję i zamiłowanie do naturalnych metod pielęgnacji CULUMNATURA®. – podkreśla Anna Moser. Dlatego też uczniowie i nauczyciele ZSZ nr 5 przyjadą już tej wiosny do siedziby marki do Ernstbrunn w Austrii, aby jeszcze lepiej poznać filozofię i funkcjonowanie CULUMNATURA®.

 

O FIRMIE:

CULUMNATURA® to kompetentny partner fryzjerów i kosmetyczek. Ponad 20 lat doświadczenia i ponad tysiąc partnerskich salonów naturalnych. Produkty CULUMNATURA®

dostępne są wyłącznie u certyfikowanych fryzjerów i kosmetyczek naturalnych.

Informacje o firmie, produktach, jak i szkoleniach CULUMNATURA® dla fryzjerów i kosmetyczek: www.culumnatura-kosmetyka-naturalna.pl

Zapytania w sprawie współpracy ze szkołami prosimy kierować na:

polska@culumnatura.at

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: